Kolejny raz przypominamy

aktualizacja: 2020-09-22 21:24:15     nr wiadomości: 43478     przeczytano: 5175     Ilość komentarzy komentarze: 0

Oszuści uaktywnili się ponownie. Na terenie województwa podlaskiego doszło do 13 usiłowań oszustw metodą "na policjanta". Niestety mieszkanka powiatu łomżyńskiego straciła 20 tysięcy złotych. Warto zachować czujność i ostrzec bliskich.

22 września br. na terenie województwa podlaskiego doszło do 13 usiłowań oszustw metodą "na policjanta". Z ustaleń policjantów wynika, że do jednej z osób zadzwonił mężczyzna, który podając się za "policjanta" powiedział, że synowa spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy. Kobieta przekazała oszustom 20 tysięcy złotych.

Kolejny raz przypominamy

Przestępcy, aby oszukać, wykorzystują różne scenariusze. Mogą podawać się za policjantów lub członków rodziny, a także za pracowników różnych firm i instytucji.
Oszuści często proponują, że można potwierdzić ich autentyczność wybierając numer 112 lub 997, oczywiście nie przerywając połączenia. W słuchawce słychać melodię, a następnie najczęściej głos innej osoby, który potwierdza wersję dzwoniącego. W ten sposób „ofiara” traci czujność i jest przekonana że ma kontakt z prawdziwymi funkcjonariuszami, pamiętajmy tak działają OSZUŚCI.
Apelujemy również do bliskich osób starszych - zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę. - KWP w Białymstoku

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.