Kajakarze utonęli w j. Ełckim

aktualizacja: 2019-08-18 19:44:43     nr wiadomości: 39943     przeczytano: 7984     Ilość komentarzy komentarze: 2

Tragedia na jeziorze. Dwóch mężczyzn pływających kajakiem utonęło w niedzielę na jeziorze Ełckim. Po kilku godzin poszukiwań służby wydobyły z wody ciała 20 i 39 - latka.

18 sierpnia br. koło godz. 14.30 oficer dyżurny ełckiej Policji został poinformowany, o tym, że na jeziorze Ełckim wywrócił się kajak, a pływające w nim dwie osoby znalazły się w wodzie. Z relacji świadków i osób, na oczach których rozgrywała się ta tragedia wynika, że mężczyźni, którzy wpadli do wody próbowali przewrócić z powrotem kajak, jednak po krótkiej chwili obaj zniknęli pod wodą. Obaj mężczyźni nie mieli też założonych kapoków.

Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą, do której dołączyli się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.  Po kilku godzinach poszukiwań w odległości około 75 metrów od brzegu i na głębokości 11 metrów za pomocą sonaru wykryto prawdopodobne miejsce położenia ciał. Po ich wyłowieniu ustalono, że są to ciała  20 i 39 letnich obywateli Ukrainy. Ciała zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ełku wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzn.    

Trwające wakacje oraz słoneczna aura sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą i korzystaniu ze sprzętu pływającego.  Apelujemy do wszystkich o rozwagę i wykazanie się wyobraźnią nie tylko podczas kąpieli, ale również podczas pływania łódką, kajakiem czy rowerem wodnym. Pamiętajmy, że pływanie po alkoholu i przecenianie własnych możliwości to najczęstsze przyczyny utonięć. - informuje KPP w Ełku

 

  - fot. KPP Ełk   - fot. KPP Ełk   - fot. KPP Ełk

Straszne
Napisał: Tomek dodano: 2019-08-18 22:53:48

Jaki by nie był powód utonięcia,śmierć jest zawsze tragedią...
Napisał: g45 dodano: 2019-08-18 23:18:07

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.