Jubileusz 50-lecia SP4 - foto

aktualizacja: 2017-10-26 07:33:34     nr wiadomości: 33315     przeczytano: 8766     Ilość komentarzy komentarze: 5

„… Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina…”

W dniach 20 – 21 października br. Szkoła Podstawowa nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie obchodziła Jubileusz 50-lecia.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie pod przewodnictwem bp Tadeusza Bronakowskiego. Po zakończonym nabożeństwie cała społeczność szkolna spotkała się w Grajewskim Centrum Kultury. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, kuratorium, reprezentanci parlamentarzystów, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele miejskich jednostek organizacyjnych, byli dyrektorzy placówki, emerytowani pedagodzy, nauczyciele, pracownicy, absolwenci i przyjaciele szkoły.

W czasie licznych przemówień gości nie zabrakło życzeń, kwiatów, upominków i ciepłych słów. Wiele osób zostało nagrodzonych pamiątkowym grawertonem  lub medalem za wkład pracy.

Dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury dr Tomasz Dudziński oraz Halina Muryjas – Rząsa (dyrektor szkoły w latach 2003-2012, obecnie nauczycielka oraz przewodnicząca Rady Miasta Grajewo) w swoich prezentacjach przedstawili życie i historię "Czwórki" - Jubilatki. Galę rocznicową uświetnili uczniowie,  którzy poprowadzili gości śladami patrona szkoły.

Po zakończeniu uroczystości w GCK zebrani przemieścili się do budynku szkoły przy ul. Konstytucji 3 Maja, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej.


fot. e-Grajewo.pl

 

Tadziu - Kolego. Trzeba było przyjść w sobotę to byś widział ABSOLWENTÓW. Dwa dni JUBILEUSZU - bardzo udane. Ale Tadeuszowi nie pasuje - ma prawo. Ja jestem zadowolona - jako absolwentka. Bardzo dobrze się czułam w swojej szkole. Dziękuję organizatorom. A, Tadziu - jedzenie było dobre. Za 35 zł jeszcze nigdy się tak nie najadłam. No i otrzymałam znaczek i książeczkę. Tadziu - pozdrawiam.
Napisał: bsolwentka dodano: 2017-10-24 19:38:15

Tadeuszu! nie denerwuj się tak bardzo, Was - uczniów tej szkoły, jak usłyszałam podczas prezentacji pani Haliny Rząsy, było ponad 50 tysięcy, a dyrektorów siedmiu - już licząc z obecnym, pracowników obecnych i emerytowanych, którzy przybyli na uroczystość - kilkudziesięciu - to im był poświęcony pierwszy dzień jubileuszu, i kłamiesz twierdząc, że o absolwentach tej szkoły nie wspomniano słowem, bo w prezentacji znalazły się zdjęcia i inne informacje o absolwentach, którzy wykonują ciekawą pracę. Nie da się wymienić wszystkich 50 tysięcy.
Napisał: uczestniczka dodano: 2017-10-24 20:12:32

Uczyłem się w Szkole Podstawowej nr 4 imienia Generała Karola Świerczewskiego. I tak powinno zostać.
Napisał: Kain dodano: 2017-10-24 21:37:19

Pozdrawiam Pana Dyrektora Z.Rynkiewicz.Wspaniały człowiek.Przypomniał mi moje lata szkolne.Dziś już nie ma takich wielkich ludzi!!! Życzę dużo zdrówka
Napisał: była uczennica dodano: 2017-10-25 00:31:33

Pan Rynkiewicz wspaniały ,miły człowiek zawsze elegancki...i ( podobał się dziewczynom), dobry pedagog, dużo zdrówka.
Napisał: uczennica dodano: 2017-10-27 07:54:51

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.