"Jesienne zabawy" w PM1

aktualizacja: 2017-10-17 09:56:59     nr wiadomości: 33250     przeczytano: 3520     Ilość komentarzy komentarze: 0

  „Idzie jesień, plony niesie,  jesień kolorowa.

 Jabłka, gruszki, winogrona, wszystko w koszu chowa”…


12 X 2017 r. dzieci z PM1 w Grajewie aktywnie uczestniczyły  w jesiennych zabawach. Spotkanie rozpoczęły wspólnym tańcem w rytm jesiennej melodii.   W rolę Jesieni wcieliła się dziewczynka z najstarszej grupy (Julia), pięknie przystrojona w liście, duży kapelusz oraz kosz pełen jesiennych darów. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, ilustrowały ruchem treść wierszy związanych z aktualną porą roku, chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych i konkurencjach sportowych: „Nie zbudź jeżyka”, „Kolorowy tunel”, „Szukamy grzybów”, rzut kasztanem do celu, slalom, ozdabianie kolorowymi liśćmi sylwety Jesieni, „Co dynia ma w środku?”- zabawy badawcze.         


Wspólna zabawa wzbogaciła doświadczenia dzieci w kontaktach z koleżankami i kolegami z różnych grup oraz dała wiele radości i uśmiechu. Imprezę dzieci zakończyły słodkim poczęstunkiem.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.