I Szczuczyńskie Dyktando

aktualizacja: 2018-02-26 16:00:42     nr wiadomości: 34442     przeczytano: 3078     Ilość komentarzy komentarze: 0
23 marca 2018 r. odbyło się I Szczuczyńskie Dyktando. Wydarzenie to rozpoczęło cykl imprez o charakterze edukacyjnym, które będą miały miejsce w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego. W orograficznych zmaganiach wzięło udział 20 trzyosobowych zespołów w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne oraz kategoria otwarta.
 
Nad przebiegiem dyktanda czuwała komisja konkursowa w składzie: Jolanta Nerkowska, Ewa Gromadzka- Białous, Darosława Wojciechowska. Wyniki Dyktanda zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali podsumowującej obchody MJO. Zanim uczestnicy ortograficznych zmagań przystąpili do pracy z tekstem, mieli okazję posłuchać dowcipów językowych interpretowanych przez uczniów klasy II B gimnazjum. Po dyktandzie obejrzeliśmy przezabawną inscenizację „Rzepki” przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej.

 

  Imprezę przygotowało Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie oraz Biblioteka- Centrum Kultury w Szczuczynie.

 
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.