Grajewskie morsy w Sejnach

aktualizacja: 2019-10-22 08:39:33     nr wiadomości: 40526     przeczytano: 4594     Ilość komentarzy komentarze: 1

 W niedzielę 20 października 2019 r. nasza grupa - morsy Grajewo - brała udział w pierwszym Zlocie Morsów w Sejnach. 

Pojechało nas 35 osób, byliśmy najliczniejszą grupą! Impreza rozpoczęła się przemarszem z placu Dominikańskiego pod pomnik Powstania Sejneńskiego (w tym roku była obchodzona 100. rocznica), gdzie przedstawiciele grup morsów złożyli kwiaty. Udaliśmy się do  miejscowości Giby, tu również przy Krzyżu Obławy Augustowskiej, złożone zostały kwiaty.

Miejscem docelowym naszego spotkania było jezioro Gieret w Gibach. Tam czekały nas atrakcje przygotowane przez organizatorów m.in.:

- koncert orkiestry dętej z Olecka;
- ​występ Mażoretek z Olecka;

- pokaz ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Następnie - najważniejsze :) - wspólna rozgrzewka i kąpiel wszystkich klubów. Potem poczęstunek dla przybyłych, a dla odważnych "spacer" po rozżarzonych węglach!

Dziękujemy za wsparcie i pomoc w naszym wyjedzie:
Miastu Grajewo; Powiatowi Grajewskiemu; Wesołowski Transport oraz MegaBus Zorczykowski


Podziękowania organizatorom zlotu - MORSOM SEJNY - za zaproszenie i miłe przyjęcie,
a wszystkim uczestnikom za tak liczny udział!Na udział w otwarciu sezonu morsowania w Sejnach otrzymaliśmy wsparcie w postaci Patronatu Burmistrza Miasta Grajewo, dzięki któremu mamy m.in. nową flagę grupy, na której pięknie prezentują się logo i herb miasta. Mogliśmy dumnie reprezentować Grajewo jako Stowarzyszenie "Morsy Grajewo".

Starostwo Powiatowe w Grajewie także przyznało patronat nad tegorocznym sezonem morsowania. Dzięki temu zostaną zakupione nowe przypinki z logo stowarzyszenia oraz patrona.

Tegoroczny sezon otworzyliśmy z dużym wsparciem Miasta Grajewo i Starostwa Powiatowego w Grajewie. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Dariuszowi Latarowskiemu oraz Panu Staroście Waldemarowi Remfeldowi. 

Osoby chętne do morsowania serdecznie zapraszamy do zimnych kąpieli. Spotykamy się w każdą niedzielę o godzinie 11.30 na terenie Mazurskiego Ośrodka "Szych" w Boguszach.

Było świetnie zorganizowane PIERWSZY raz i tak zarombiscie Pozdrowionka dla morsów z SEJN i innych klubów
Napisał: Mors dodano: 2019-10-22 19:23:30

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.