Grajewska straż w akcji

aktualizacja: 2019-08-13 11:28:19     nr wiadomości: 39919     przeczytano: 6852     Ilość komentarzy komentarze: 0

__________
10 sierpnia br. o godz. 10.40 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze na ul. Wąskiej w Grajewie. Uratowano mienie o wartości kilkuset tysięcy złotych.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że pali się poddasze w domu jednorodzinnym. Dzięki natychmiastowym działaniom  uratowano część budynku i pozostałe przyległe do niego zabudowania.

- Prawdopodobną przyczyna pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej – informuje nas st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.   

Ponad czterogodzinną akcję prowadziło 11 strażaków. Straty wstępnie oszacowano na około 100 tys. zł, wartość uratowanego mienia na kilkaset tys. zł. 


__________
Kolejne zgłoszenie wpłynęło do straży tego samego dnia przed godz. 15.00 - doszło do pożaru w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym na os. Południe w Grajewie. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia była potrawa  pozostawiona w opiekaczu. 

Strażacy bardzo szybko zlokalizowali i ugasili pożar. Z budynku wyprowadzono mężczyznę i przekazano policji. Straty okazały się minimalne, wartość uratowanego mienia oszacowano na 200 tys. zł.

11 strażaków prowadziło akcję ratunkowo – gaśniczą przez około godzinę.

 
e-Grajewo.pl
fot. KP PSP Grajewo
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.