Grajewo - prace na Elektrycznej

aktualizacja: 2020-08-04 09:25:37     nr wiadomości: 43026     przeczytano: 3041     Ilość komentarzy komentarze: 2

Prace na ulicy Elektrycznej w Grajewie dobiegają końca. Drogowcy na około 500-metrowym odcinku wykonali kanalizację deszczową i sanitarną wraz z przyłączami do przyległych nieruchomości, ułożyli nową nawierzchnię jezdni, chodniki i zjazdy z kostki brukowej. Ulica będzie oświetlona i oznakowana.

Do naszej redakcji zwrócili się czytelnicy z pytaniem - dlaczego prowadząc inwestycję, pozostawiono kilka metrów szutrowej drogi?. Z jakiego powodu droga na obrzeżach miasta budowana jest etapami. Patrząc na pozostawiony odcinek, aż się prosi, żeby sprawę "załatwić do końca". Ich zdaniem ul. Elektryczna powinna zostać wykonana w całości i połączona z "krajówką".

O wyjaśnienie poprosiliśmy Dariusza Latarowskiego, Burmistrza Miasta Grajewo.

- Po pierwsze na pozostawiony fragment nie posiadamy dokumentacji technicznej, a jego doprojektowanie zajęłoby trochę czasu. Starając się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych nie mogliśmy czekać. Po drugie chcąc włączyć ul. Elektryczną w ciąg drogi krajowej 61 należałoby przebudować całe skrzyżowanie. Wiązałoby się to z uzyskaniem zgody z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dopełnienie wszelkich formalności opóźniłoby aplikowanie o środki zewnętrzne. Czas działał na naszą niekorzyść, a przecież nie na tym chcieliśmy się skoncentrować. Zależało nam przede wszystkim na dobrym dojeździe mieszkańców do posesji i ogródków działkowych – wyjaśnia Burmistrz.

Zgodnie z zapowiedzią Burmistrza dokumentacja techniczna na pozostały około 80-metrowy odcinek drogi zostanie sporządzona. Samorządowcowi zależy także by w przyszłości, po wykonaniu zadania ul. Elektryczna nie stanowiła skrótu samochodom ciężarowym, omijającym miasto.

- Mając na względzie różne rozwiązania, na pewno zachowamy w tamtym miejscu formułę zakazu wjazdu samochodów ciężarowych  - zapewnia włodarz.

Przebudowa ul. Elektrycznej została zrealizowana w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Budowa ciągu ulic: Ekologicznej, Elektrycznej i 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie". Wartość całego przedsięwzięcia wynosi prawie 14 mln zł. Na jego realizację miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych 6 898 814 zł. Wykonawcą zadania jest konsorcjum miejscowych firm.


e-Grajewo.pl

/ zakaz ciężarowych to super pomysł Panie Darku.
Napisał: Roki dodano: 2020-08-04 20:51:58

Tylko jeszcze trzeba znaki postawić żeby tego się trzymali
Napisał: Dzialkowiec dodano: 2020-08-05 01:28:05

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.