"Gody" po raz czternasty

aktualizacja: 2016-01-09 16:00:41     nr wiadomości: 27204     przeczytano: 4091     Ilość komentarzy komentarze: 1

Już po raz czternasty w  Miejskim Dom Kultury w Szczuczynie spotkali się uczestnicy Powiatowego Przeglądu Widowisk Kolędniczych „Gody 2016”. Współorganizatorami  przeglądu  są Starostwo Powiatowe w Grajewie oraz  Urząd Miejski w Szczuczynie.

    Wystąpiło 10 zespołów w 2 kategoriach, które oceniało jury: Marianna Ostrowska, Maria Wykrętowicz i ksiądz Robert Mieczkowski.
    W kategorii teatrów wiernych tradycji zwyciężył zespół Jaczunki  z Internatu Zespołu Szkół w Niećkowie pod kierunkiem Zofii Gede. Drugie miejsce ex aequo przyznano zespołowi Tacy Sami z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie i Szczuczynie pod kierunkiem Wojciecha Żabińskiego oraz Szczuczyniakom  z Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie pod kierunkiem Barbary Paszkowskiej. Trzecie miejsce ex aequo otrzymali  Mali Szczuczyniacy  z Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie pod kierunkiem Andrzeja Szabelskiego oraz Jacek Nowak z Wąsosza.


W kategorii teatrów czerpiących z tradycji pierwsze miejsce przyznano zespołowi z Parafii i GOK w Wąsoszu pod kierunkiem księdza Roberta Wołosik i Jolanty Koniecko. Drugie miejsce otrzymała Jutrzenka ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie przygotowana przez: Cecylię Poreda, Teresę Pieńczykowską, Lucynę Bogdan i Darosławę Wojciechowską. Trzecie miejsce zajęły  Iskierki ze Szkoły Podstawowej w Ławsku prowadzone przez Marzenę Kalinowską – Baran. Czwarte miejsce zajęły Betlejemskie niedźwiadki ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej przygotowane przez Małgorzatę Laszczkowską oraz  zespół z Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie kierowany przez Marię Józwik.


    Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie zaś wszyscy uczestniczący – pamiątkowe dyplomy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


Tekst i zdjęcia: Barbara Paszkowska/Andrzej Szabelski MDK Szczuczyn

 

Brawo Marysiu! Liczy się Twoje zaangażowanie w całe przedsięwzięcie.
Napisał: Tak ja. dodano: 2016-01-09 18:23:30

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.