"Gody 2010" w Szczuczynie

aktualizacja: 2010-01-11 16:36:52     nr wiadomości: 11037     przeczytano: 10012     Ilość komentarzy komentarze: 2

VII Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych "Gody 2010" w Szczuczynie

Do udziału w przeglądzie zgłoszono  12 zespołów. Jednak pogoda sprawiła, że nie wszyscy mogli dotrzeć na imprezę. Komisja w składzie:Przewodniczący - Marianna Ostrowska - MDK. Członkowie: Agnieszka Kaszeta Żurawska - Starostwo Powiatowe w Grajewie, Paulina Czaplicka - MDK Szczuczyn, oceniała zespoły w 3 kategoriach.

W grupie zespołów wiernych tradycji  w grupie dziecięcej  I miejsce otrzymali "Mali Szczuczyniacy" Z MDK Szczuczyn  za program "Z gwiazdą". Opiekunem zespołu jest Andrzej Szabelski. W grupie dorosłych I miejsce przyznano zespołowi "Król Herod" z MDK Szczuczyn pod kierownictwem Witolda Dylewskiego. Opiekunem zespołu jest Barbara Paszkowska. II miejsce przyznano Jackowi Nowak z GOK w Wąsoszu za program "Z szopką".

Galeria zdjęć

W grupie zespołów korzystających z tradycji jury przyznało równorzędne  miejsca II grupom:

"Bzurki" ze Szkoły Podstawowej w  Bzurach pod kierownictwem Ewy Wiśniewskiej oraz "Gwiazdkom betlejemskim" z Gimnazjum Publicznego w Szczuczynie pod kierunkiem  Małgorzaty Laszczkowskiej i Krystyny Niedźwiedzkiej. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy będą reprezentować powiat grajewski w Przeglądzie Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego w Łomży w dniach 12-13 lutego b.r. - (B.Paszkowska)

A gdzie są zwycięzcy "Mali Szczuczyniacy"? Jakoś nie widzę ich na zdjęciu?
Napisał: mama dodano: 2010-01-11 19:56:33

to niech mama wejdzie w galerię zdjęć i wówczas może coś ujrzy
Napisał: kuba dodano: 2010-01-12 09:57:56

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.