piątek, 29 marca 2024

Kultura i rozrywka

  • 13 komentarzy
  • 9706 wyświetleń

Głosuj na "Łaciate"

Marka "Łaciate" finalistą plebiscytu Podlaska Marka Roku

Podlaska Marka Roku to tytuł od 9 lat przyznawany inicjatywom społecznym i kulturalnym, miejscom oraz produktom, które zdobyły największe uznanie wśród Podlasian. Finałowa lista produktów ubiegających się o tytuł została ustalona przez Grupę Ekspercką Kapituły Konkursu Podlaska Marka Roku 2012 r., obradującą pod przewodnictwem Marszałka Województwa Podlaskiego, Jarosława Dworzańskiego. Laureatów wybierają, niezależnie od siebie, Członkowie Kapituły Konkursu (przyznają pięć tytułów) oraz Internauci (przyznają jeden tytuł).

Mamy przyjemność poinformować, iż marka "Łaciate", należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie, znalazła się w gronie finalistów konkursu Podlaska Marka Roku 2012. "Łaciate" jest najpopularniejszą i najbardziej rozpoznawalną marką produktów mleczarskich w Polsce. To pierwsza polska marka mleka reklamowana w mediach, na rynku funkcjonuje już 18 lat (od 1995 roku). Dzięki unikalnej komunikacji bazującej na humorze i podkreślającej naturalność produktu marka szybko zdobyła pozycję lidera rynkowego. W rankingu Najcenniejszych Polskich Marek, opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita, na 330 pozycji w rankingu, Łaciate znalazło się na 52. miejscu. W portfolio marki "Łaciate" znajduje się mleko UHT i pasteryzowane, masło, śmietanka oraz mleko zagęszczone. Najnowszymi wyrobami pod marką Łaciate są: serek wiejski Łaciaty oraz serek śmietankowy do smarowania.

Jeśli jesteście miłośnikami produktów marki "Łaciate", zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu, które potrwa do 25 marca. Głosowanie odbywa się poprzez formularz na stronie Konkursu Podlaska Marka Roku. Wśród głosujących Internautów zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. Apple iPad.

Wyniki głosowania poznamy podczas gali finałowej, która odbędzie się 25 kwietnia w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej - informuje mlekpol.com.pl



Komentarze (13)

Picie mleka i propaganda picia mleka nie idą w parze. Piłem z ochotą mleko ale bezpośrednio od krowy ręcznie dojonej , ale teraz stwierdziłem że mleka nie powinno się pić , bo mleko jest dla cielaka a nie dla ludzi, W Japonii nie pije się wca mleka, po zapoznaniu się w internecie iż picie mleka jest niezdrowe, i to prawda bo czuję się o wiele lepiej już nie mam skurczów mięśni nóg oraz lepsze samopoczucie, radzę spróbować to pomaga.

najlepsze mleko za komuny

uczeń, musisz się jeszcze bardzo Dużo Dużo uczyć, piszesz bzdury niepotwierdzone naukowo. Czekam na twoja wypowiedz będąc studentem.

Zagłosuję jeżeli ktoś mi powie co dobrego zrobił Mlekpol dla Grajewa i jego mieszkańców?

ściemniaj ściemniaj z Tą Japonią tylko ze są wyspy co produkuje się na nich ogromne ilości

Max, mow co chcesz, ale Mlekpol zatrudnia ludzi, jakby wyrzcucic ta firmę to dziesiatki osob zostałyby bez pracy, ich rodziny bez pieniedzy, moze to doprowadzic do szerokiej patologii. Nie trzeba być Bog wie jak bystrym, żeby wiedzieć, że ta firma jest potrzebna w Grajewie.
Zarówno mój ojciec jak i matka pracują w Mlekpolu, nie chce nawet wiedziec co by bylo gdyby zostali bezrobotni. Także zagłosuj, też zagłosuję...jakiś to lokalny patriotyzm będzie :)

A jakaż to inna firma zatrudnia w Grajewie i okolicy więcej ludzi niż Mlekpol i któraż to firma co miesiąc większe lub mniejsze dochody zapewnia mieszkańcom w rejonie? Może jakiś prywatny przedsiębiorca lub koncern zagraniczny. Módlmy się aby Mlekpol nie upadł albo jacyś nawiedzeni przy nim nie eksperymentowali bo będzie bida i nędza na całą okolicę.

Z całym szacunkiem dla "nocnego" to ci pracownicy PRACUJĄ dla Mlekpolu a więc to trochę nie tak, że ta firma robi tu komuś łaskę płacąc tym ludziom pensję. Są firmy w kraju, które mają ogromny wkład w rozwój lokalnej społeczności nawet w przypadkach tak małych miasteczek jak Grajewo sponsorując różnego rodzaju przedsięwzięcia czy imprezy. Niestety firma Mlekpol jest tu niechlubnym przykładem. Pamiętam jak niedawno komitet rodzicielski starał się w Mlekpolu o przekazanie produktów mlecznych dzieciom w Szkole nr 1. Był problem. Bez problemu produkty te przekazała niewielka hurtownia nabiałowa. Dla porównania firma Mlekovita organizuje pikniki dla pracowników i mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego. W Grajewie mamy zamknięte imprezy z ochroniarzami dla "znajomych królika" na "wynajmowanym" za darmo od miasta terenie klubu Hades. Pan prezes raczy pamiętać o mieszkańcach głównie przy okazji wyborów do sejmu. Mam nadzieję, że administratorzy strony opublikują mój wpis, ponieważ daleki jestem od obrażania kogokolwiek.

Masz racje uczniu.Człowiek jest jedynym ssakiem, które spożywa mleko w wieku dorosłym, podczas gdy u większości zwierząt zdolność do trawienia mleka z czasem zanika. Dorosły ludzki organizm nie produkuje już enzymu – laktazy, który potrafi rozłożyć cukier mlekowy na glukozę i galaktozę. Na dodatek człowiek pije mleko należące do innego gatunku, którego skład jest inny od ludzkiego - mleko krowie zawiera znacznie więcej białka niż mleko ludzkie, jest swoim składem dostosowane do zupełnie innych potrzeb rozwijającego się zupełnie przecież odmiennego organizmu, które znacznie szybciej przecież rozwija się fizycznie niż organizm człowieka.Krowie mleko, dostając się do żołądka człowieka, pod wpływem kwaśnych soków żołądkowych, ścina się, tworząc substancję przypominająca twaróg. Ten "twaróg" oblepia czasami inne pokarmy znajdujące się w żołądku. Dopóki ścięte mleko nie ulegnie strawieniu, proces trawienny innego pokarmu nie rozpocznie się. Zjawisko to często powtarzające się, może spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego - bóle brzucha i biegunki.

Raczej módlmy się o to aby rolnicy produkowali to mleko ,bo inaczej będzie wielkie bezrobocie
A rolnicy święta nie święta ,w chorobie czy zdrowiu muszą pracować przy krówkach
To tylko dzięki nim ludziska w Grajewie mają co robić
Prawda?
Tylko jakie dostają za to wynagrodzenie ....1,40 zł gdy ropa jest po 5,50,nawozy 4,5 tys,pasze po 1tys zł.jeszcze do tego środki ochrony roślin ,płyny zasadowe,kwaśne,woda,elektryczność
Czy to rolnikowi się opłaca?
Ci którzy krowy chowają to nadal je chowają ,ale zauważmy że nie powiększa się ilość gospodarstw produkujących mleko

I co bys Zbychu zrobil z tym swmoim mlekiem gdyby nie PRACOWNICY?sam bys przrobil? wypijesz?Wiec docenij ludzi ktorzy przerabiaja TWOJE mleko.Nie narzekaj na cene mleka bo jak na czasy kryzysu to jest bardzo dobra.Masz doplaty na nawozy wiec z nich korzystaj...w miescie czlowiek nie dostanie doplaty na mieszkanie raz w roku...ale jedno zauwazylam ze rolnika ciagle zle...piszesz ze musisz chodzic do krowek w swieta w chorobie ok ale sam sobie takie zycie wybrales prawda?Wiec do kogo pretensja?Ciesz sie ze masz co robic i ze ci za to placa...

Żeby się nie opłaciło to by rolnicy suvami i new holandami nie jeździli

ooli powiem ci tak Rolnik pracuje 24 na dobę więc przelicz sobie jaki musiał by mieć zysk by powiedzieć że jest dobrze. Fakt źle nie jest ale nie chciał byś płacić takiej ceny i wysiłku by zarobić na Suva

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.