Festiwal w Wierzbowie

aktualizacja: 2013-09-15 19:22:17     nr wiadomości: 20788     przeczytano: 12673     Ilość komentarzy komentarze: 6

Trwa realizacja projektu pn. „Inwestycje i turystyka – szansą na dynamiczny rozwój gmin z województw Polski Wschodniej”

Wójt Gminy Grajewo zaprosił wszystkich mieszkańców Gminy Grajewo na festiwal pn. "Wiele kultur jedna Polska Wschodnia”, który odbył się w Wierzbowie 15 września 2013 r. o godzinie 15.00.

Festiwal  zorganizowano w ramach projektu partnerskiego pn. Inwestycje i turystyka – szansą na dynamiczny rozwój gmin z województw Polski Wschodniej. Impreza promowała wieloetniczność i dziedzictwo kulturowe Polski Wschodniej.

Projekt partnerski realizowany jest w ramach działania I.4 „Promocja i współpraca” Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej przez sześć gmin partnerskich (Mielec, Grajewo, Chełm, Pawłów, Baligród i Tuszów Narodowy). Głównym celem projektu jest stworzenie ponadregionalnej platformy współpracy pomiędzy gminami położonymi na terenie Polski wschodniej. Poprzez realizację celu głównego możliwe będzie zapewnienie warunków do rozwoju regionu, a tym samym zmniejszenie dysproporcji gospodarczych i społecznych, które dzielą województwa Polski Wschodniej z innymi województwami. Gminy, które biorą udział w projekcie, dysponują unikalnymi walorami przyrodniczymi oraz turystycznymi. Obecnie jednak ich potencjał pozostaje słabo wykorzystany z powodu spójnej polityki gospodarczej, społecznej i terytorialnej. Dlatego też, partnerzy projektu wraz z Liderem – Gminą Mielec zdecydowali o realizacji wspólnego przedsięwzięcia o charakterze ponadregionalnym, którego celem jest wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej Polski Wschodniej. Cel główny osiągnięty zostanie poprzez cele szczegółowe na które składają się:

• organizacja konferencji dotyczących potencjału inwestycyjnego, turystycznego Polski Wschodniej oraz kultury regionu
• organizacja festiwali promujących wieloetniczność i dziedzictwo kulturowe Polski Wschodniej,
• organizacja warsztatów, w czasie których wykorzystana zostanie innowacyjna metoda pracy w celu stworzenia produktu turystycznego oraz promocji walorów przyrodniczych i aktywnej turystyki w Polsce Wschodniej,
• opracowanie i wykonanie kompletów promocyjnych
• opracowanie dokumentów strategicznych, wpisujących się w politykę rozwoju województw Polski Wschodniej
• prowadzenie wspólnych działań informacyjnych,
• wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w trakcie organizowanych konferencji, spotkań, seminariów i imprez dotyczących perspektyw rozwoju Polski Wschodniej, jej potencjale turystycznym oraz inwestycyjnym.

Wartość projektu to 1 731 502,10 PLN. Udział Gminy Grajewo w projekt wynosi 119 000,00 zł – wkład własny 11 900,00 zł. Okres realizacji to 1 listopad 2012 r. do 31 lipca 2014 r.
Dożynki Powiatowe; Festiwal Gminy Grajewo"Wiele kultur jedna Polska Wschodnia" - Wierzbowo 15.09.2013 r.

GALERIA ZDJĘĆ - wejdź


foto, wideo e-Grajewo.plMILANO !!! :D świetnie ;)
Napisał: Stary dodano: 2013-09-12 16:15:21

Super.Napewno będę.
Napisał: Anka dodano: 2013-09-12 18:16:06

Ale to jusz te nowe Milano,nie te samo co kiedyś na KANZASIE
Napisał: wierzbowiak dodano: 2013-09-12 21:24:30

Jak było? Suuuuuuuuuuuuuper !!!!!!
Napisał: ania dodano: 2013-09-16 10:58:18

a gdzie są zdjęcia z Milano ?
Napisał: ulka dodano: 2013-09-17 15:18:39

WIELKIE BRAWA POMYSŁODAWCOM,ORGANIZATOROM ORAZ WYKONAWCOM TEGO WSPANIAŁEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA !!! Ten Festiwal i wiele innych tego typu pokazuje nam rzeczywistą i najprawdziwszą prawdę ! Przy odrobinie chęci oraz przez nas przestrzegania Praw Bożych,moralnych,tolerancji można obok siebie normalnie jak przystało na ludzi żyć i to nie zależnie od tego do jakiej narodowości ,nacji,religii i polityki należymy ! Abyśmy tylko sumiennie – no właśnie – przestrzegali Praw Bożych a także konstytucyjnych – jeśli nie są przeciwstawne Prawom Bożym ! Możemy wszyscy żyć w ludzkiej przyjaźni,miłości , poszanowaniu naszych obyczajów,kultury a także w rzeczywistym pokoju ! Przecież wszyscy mieszkamy w jednej Ojczyźnie ! Wszystkich nas karmi swoją piersią ta sama Matka Polska!Nie powinniśmy podcinać Jej korzeni oraz obalać i rozkradać oraz niszczyć naszego dziedzictwa narodowego o co tak bardzo prosił i apelował Bł. Jan Paweł II ! Czy już o tym i o innych jego naukach zapomnieliśmy ? Czy zapomnieliśmy o tym,że Rzeczpospolita Polska jest Ojczyzną , jest Matką nas wszystkich tu żyjących ? ! Nie powinniśmy na siebie nawzajem szczuć,warczeć oraz podkładać sobie kłody i świnie ale rozmawiać i dyskutować o wszystkim i o niczym ! A nawet śpiewać i tańczyć ! Wszak nie od dziś wiadomo – mużyka na lepsze zmienia obyczaje oraz zbliża ludzi do siebie ! Niech to wszystko;niech nasze życie , nasze świadome oraz bardzo szczere TAK zawsze będzie w dobrym kierunku ku rzeczywistym interesom naszej Ojczyzny a także ku dobru ogólnemu każdego jednego Obywatela a nade wszystko ku chwale BOGA OJCA !!! AMEN !!!
Napisał: Lech Redyk dodano: 2013-09-23 10:26:58

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.