Farma wiatrowa k. Wierzbowa

aktualizacja: 2020-09-28 21:47:57     nr wiadomości: 43530     przeczytano: 3742     Ilość komentarzy komentarze: 2

Kolejna inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) powstaje w naszym regionie. Farma wiatrowa powstaje w rejonie miejscowości Wierzbowo. 

- Od sierpnia br. prace budowlane prowadzi Spółki Contino Omikron. W ramach zadania powstanie zespół 7 turbin wiatrowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą towarzyszącą – fundamenty pod konstrukcję wież elektrowni wiatrowych wraz z masztami oraz placami montażowymi – odpowiada nam Iwona Kaczyńska z Urzędu Gminy Grajewo.

Turbiny zostaną połączone siecią kablową średniego napięcia ze stacjami elektroenergetycznymi. Wiatraki zostaną podłączone do GPZ PGE Dystrybucja zlokalizowana w Grajewie.

 

Tak potrzeba inwestycji w OZE, że PGE nie chce ich podłączać i nie wydaje warunków przyłączeniowych. Nastawiają farm wiatrakowych i panelowych inwestorzy ze świata a później lokalni nie mają możliwości wpięcia się do sieci bo PGE nie wyda warunków.
Napisał: miras dodano: 2020-09-29 08:03:06

Super wszystko idzie do przodu ..my też nie chcemy stać z tyłu i tylko przyglądać się co u innych się dzieje .
Napisał: Werka dodano: 2020-09-29 10:37:52

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.