Europejskie Dni Dziedzictwa

aktualizacja: 2019-09-10 21:47:01     nr wiadomości: 40161     przeczytano: 4218     Ilość komentarzy komentarze: 0

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Mleka w Grajewie

Po wakacyjnej przerwie, 7 września Krówka Matylda spotkała się z najmłodszymi mieszkańcami Grajewa i okolic w ramach ogólnoeuropejskiego projektu Europejskie Dni Dziedzictwa. Muzeum Mleka w Grajewie włączyło się w ten projekt po raz pierwszy, a spotkanie przebiegało pod hasłem ”Powrót do dawnej wsi”. 

W pierwszej części spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach tkackich połączonych z pokazem tkania na mini-krośnie. Najmłodsi bardzo chętnie przyłączyli się do wspólnego tkania, mieli też możliwość samodzielnego utkania opaski na rękę. Na koniec warsztatów ich uczestnicy otrzymali upominki od organizatorów akcji.

W drugiej części wydarzenia, dorośli i dzieci uczestniczyli w spotkaniu autorskim oraz otwarciu wystawy Piotra Gajewskiego „W zasięgu wzroku”. Tematyka przedstawionych prac związana była z wiejskim krajobrazem i tradycyjną wsią. Zebrani goście mieli również okazję zobaczenia artysty podczas malowania obrazu na żywo. Dzieci zostały zaproszone do współpracy przy tworzeniu dzieła z czego skorzystały z dużym entuzjazmem. Namalowany obraz już niedługo będzie można podziwiać w naszym Muzeum.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie oraz wolontariuszom za okazaną pomoc. 

 

Europejskie Dni Dziedzictwa. to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, promujący wartość dziedzictwa kulturowego.  Jest to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Współorganizatorami akcji są: Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. EDD jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego  „Niepodległa” na lata 2017-2022.

fot.CTM-MM

 


 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.