Europejski Dzień Seniora

aktualizacja: 2014-10-13 18:09:51     nr wiadomości: 23317     przeczytano: 3491     Ilość komentarzy komentarze: 0
W tym roku Europejski Dzień Seniora przypada 20 p a ź d z i e r n i k a!


Przesłanie tego święta ma bardzo ważny cel: kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie seniorom godnego życia. Obchody zwiastują też nieuchronną rewolucję demograficzną . Obecnie na świecie żyje około 600 milionów osób powyżej 60. roku życia. Szacuje się, że w 2050 roku liczba ta wyniesie 2 miliardy. Znakomita większość z nich zamieszkiwać będzie kraje rozwijające się. Starsi ludzi będą zatem pełnić jeszcze większą rolę wychowawczą, a ponadto będą musieli liczyć się z późniejszym odejściem na emeryturę. Dlatego coraz częściej organizowane są rozmaite formy aktywizacji osób w podeszłym wieku: warsztaty, szkolenia, kursy czy koła zainteresowań. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość.

Miejski Dom Kultury w Grajewie z nieukrywaną przyjemnością ma zaszczyt zaprosić seniorów i nie tylko na spotkanie z Marianem Opanią-znakomitym aktorem, ciepłym i pełnym poczucia humoru człowiekiem znanym z wielu ról teatralnych i filmowych. Jak sam o sobie mówi- jest człowiekiem renesansu….

Serdecznie zapraszamy. 20 października, godz. 18.00, sala widowiskowa MDK.

 Wstęp wolny.

MDK
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.