Ełk - kronika 997

aktualizacja: 2021-04-06 14:32:15     nr wiadomości: 45312     przeczytano: 1657     Ilość komentarzy komentarze: 0

06.04.2021
KPP: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i narkotyki w aucie, a audi, którym jechał figurowało jako utracone na terytorium Niemiec

Do policyjnego aresztu trafił 32-latek z Ełku, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierował autem pomimo sądowego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, a w swoich dokumentach miał schowane narkotyki. Ponadto audi, którym jechał figurowało jako utracone na terytorium Niemiec. Ucieczkę zakończył uderzając w ogrodzenie posesji i rozbijając pojazd.

W miniony piątek w Woszczelach policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi A4. Kierowca początkowo zatrzymał pojazd, jednak po chwili, gdy policjanci podchodzili do niego gwałtownie ruszył i odjechał. Policjanci natychmiast pojechali za nim. W sąsiedniej miejscowości kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji, po czym wysiadł z auta i kontynuował ucieczkę pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów.
Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec Ełku. Policjanci w jego dokumentach znaleźli środki odurzające, które zostały zabezpieczone do badań laboratoryjnych. W trakcie kontroli okazało się, że 32-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w trakcie sprawdzania pojazdu w policyjnych bazach danych, okazało się, że widniej on jako utracony na terytorium Niemiec.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 32-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu, dożywotniemu zakazowi prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto, jeżeli po badaniach laboratoryjnych okaże się, że zabezpieczone substancje to środki odurzające, mężczyzna odpowie również za ich posiadanie. Policjanci wyjaśniają również kwestie związane z samochodem, którym jechał zatrzymany 32-latek. O odzyskaniu auta została poinformowana niemiecka Policja, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie.
Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.


KPP EłK: Uderzył pracownika ochrony sklepu bo ten poprosił go, by chwilę poczekał, gdyż w związku z epidemią w sklepie obowiązuje limit klientów

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 38-letniemu mężczyźnie, który groził, odepchnął i uderzył w twarz pracownika ochrony sklepu, bo ten poprosił go, by chwilę poczekał,  gdyż w sklepie jest już maksymalna liczba klientów.
Do nieprzyjemnej sytuacji związanej z egzekwowaniem przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią doszło w minioną sobotę w jednym z ełckich marketów. Policjanci zostali wezwani przez pracowników sklepu do agresywnego klienta.
Pracownik ochrony oświadczył przybyłym na miejsce policjantom, że poprosił klienta, który chciał wejść do środka, aby chwilę poczekał, gdyż  w związku z wprowadzonymi obostrzeniami w sklepie jest maksymalna liczba osób. Tak bardzo rozzłościło to 38-latka, że aż odepchnął ochroniarza, uderzył go w twarz i groził popełnieniem przestępstwa na szkodę jego bliskich.
Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzuty. Teraz za groźby karalne oraz naruszenie nietykalności cielesnej pracownika ochrony w związku z podjętą przez niego interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


nadkom. Agata Jonik

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.