Ełk: NIK skontrolowała wydatki

aktualizacja: 2020-09-28 08:41:27     nr wiadomości: 43526     przeczytano: 2306     Ilość komentarzy komentarze: 0

Gminy miejskie Ełk i Bartoszyce w nieprawidłowy sposób wydatkowały pieniądze z programów Regionalnego Programu Operacyjnego na poprawę atrakcyjności swoich miast - ustaliła olsztyńska delegatura Najwyższej Izby Kontroli i skierowała zawiadomienia do prokuratury o możliwości nadużycia uprawnień przez urzędników.

W raporcie poinformowano, że "istotne nieprawidłowości" stwierdzono również w pięciu gminach przy realizacji projektów o łącznej wartości ponad 17 mln zł, dofinansowanych w kwocie ponad 11 mln zł. Projekty te realizowane były przez gminę Bisztynek oraz miasta: Ełk, Giżycko, Górowo Iławeckie i Kętrzyn.

 Nieprawidłowości te mogą skutkować uznaniem za niekwalifikowalne wydatków w kwocie 873 tys. zł i w związku z tym utratą dofinansowania w wysokości 647 tys. zł" - podała NIK. Doprecyzowano, że w przypadku Ełku wypłacono wykonawcy usługi ostatnią część wynagrodzenia, 48 tys. zł, mimo że nie został wykonany przedmiot zamówienia (naprawa zabytkowego parowozu). -https://samorzad.pap.pl/

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.