"Dwójka" pomaga

aktualizacja: 2016-11-02 15:00:19     nr wiadomości: 29911     przeczytano: 4770     Ilość komentarzy komentarze: 0

 Już po raz kolejny w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Grajewie organizowana jest zbiórka pieniężna na pomoc dzieciom z Afryki. Często dostajemy od naszych rodziców kieszonkowe, które przeznaczamy np. na niezdrową żywność. Nie zdajemy sobie sprawy, że gdzieś tam daleko, dzieci w naszym wieku umierają z powody choroby głodowej (jej objawy to: wychudzenie, siwiejące lub wypadające włosy, obrzęk twarzy, brzucha i nóg).

 Choroba głodowa powoduje wyniszczenie organizmu prowadzące do śmierci. Pieniądze, które zbieramy, przekazujemy Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek. Dzięki naszej pomocy kilkoro dzieci ma zapewniony jeden posiłek dziennie przez kilka miesięcy oraz leczenie ambulatoryjne. Może nie jest to wiele, ale tylko tak możemy pokazać, że krzywda i cierpienie nie są nam obojętne!

 Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły, którzy przyłączyli się do tej akcji. Dziękujemy również naszej Dyrektor Barbarze Ciszewskiej oraz Paniom Annie Deresz, Grażynie Cudnej za pomoc w promowaniu wartości i kształtowaniu poczucia wrażliwości na ludzką krzywdę.
                                
 Razem Możemy więcej!

Uczniowie klasy I c PG
Garbysia Czerwińska
Tomek Kuczyński

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.