Duży przemyt papierosów

aktualizacja: 2020-08-04 18:14:33     nr wiadomości: 43035     przeczytano: 3255     Ilość komentarzy komentarze: 0

Transport desek miał być kolejną przykrywką dla dużego przemytu papierosów, który wykryliśmy na przejściu granicznym w Kuźnicy. Pod podłogą ciężarówki schowanych było blisko 13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ich znalezieniu pomógł rentgen, którym prześwietlono podejrzaną naczepę auta.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Kuźnicy podczas prowadzonej kontroli wytypowali ciężarówkę na polskich numerach rejestracyjnych prowadzoną przez obywatela Ukrainy. W aucie znajdował się transport desek, które miały trafić do jednej z fabryk na terenie Polski. Ciężarówka wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy, którzy skierowali ją na prześwietlenie skanerem rentgenowskim. Okazało się, że mieli rację. Po wyładowaniu towaru i odkręceniu płyt zabezpieczających skrytkę, w podłodze naczepy w tzw. korycie, znaleźliśmy 13,5 tys. paczek papierosów, które kierowca próbował nielegalnie wwieźć do Polski.

Gdyby przemycane papierosy sprzedano w Polsce skarb państwa straciłby ponad 300 tys. zł. - Radosław Hancewicz Rzecznik prasowy podlaskiej KAS

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.