Droga droga!

aktualizacja: 2019-10-18 13:43:02     nr wiadomości: 40497     przeczytano: 6255     Ilość komentarzy komentarze: 2

Zostały otwarte oferty przetargowe na budowę ciągu ulic: Ekologicznej, Elektrycznej i 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.

Propozycje, które wpłynęły przewyższają przeznaczone na ten cel środki. Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Unirol i Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe Unidrog za realizację inwestycji ustaliło cenę 13 941 928,21 zł, zaś spółka Strabag wykonanie zadania wyceniła na 16 831 957,69 zł. Na sfinansowanie robót budowlanych magistrat przygotował kwotę 13 500 000 zł.

Zgodnie z założeniami realizacji podlegać będzie ponad 1,5-kilometrowy odcinek ul. Ekologicznej  (od ul. Kopernika do wysokości kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy) wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej. W ramach prac zostanie wykonana m.in. kanalizacja deszczowa, brakująca kanalizacja sanitarna, nawierzchnia drogowa z betonu asfaltowego, zjazdy, chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie uliczne i pełne oznakowanie.

W ramach zlecenia drogowcy wykonają też, na ponad 500-metrowym odcinku ul. Elektrycznej, kanalizację deszczową (od studni nr D12 do studni nr D19), kanalizację sanitarną z rur PCV wraz z przyłączami do przyległych nieruchomości. Omawiany odcinek tej ulicy zyska nawierzchnię, chodniki i zjazdy z kostki brukowej, na podsypce cementowo-piaskowej oraz pionowe i poziome oznakowanie. Zadanie obejmuje także ułożenie kabla oświetleniowego, montaż słupów stalowych wraz z wysięgnikami i oprawami oświetleniowymi, jak również humusowanie i obsianie skarp i trawników.

Podobne prace zostaną zrealizowane na 246–metrowym odcinku ul. 9 PSK. W ramach robót powstanie nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego, zjazdy, chodnik i ścieżka rowerowa z kostki brukowej, oświetlenie uliczne, oznakowanie drogowe pionowe i poziome. Zostanie wykonana także kanalizacja deszczowa, sanitarna i sieć wodociągowa.

Na razie nie wiadomo, czy przetarg zostanie rozstrzygnięty. Burmistrz będzie wnioskował do Rady Miasta o zabezpieczenie w budżecie brakującej kwoty i realizację zadania – mówi nam Maciej Bednarko, zastępca Burmistrza Miasta Grajewo.

 
e-Grajewo.pl

A Legionistów i przyległe gdzie i kiedy?
Napisał: BAN dodano: 2019-10-18 16:12:39

Już jak tyle jest kasy to Nalezy dołożyć i zrobić całą Ekologiczną do ul. Topolowej.....chociaz raz może zrobić całą a nie po grajewsku w części... bo ul Topolowa to tez Grajewo..
Napisał: mieszkaniec dodano: 2019-10-22 08:42:05

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.