Drogą do sukcesu nie jest jedynie trening i dobrze zbilansowana dieta

aktualizacja: 2019-10-22 09:17:34     nr wiadomości: 40522     przeczytano: 3759     Ilość komentarzy komentarze: 0

Wiele osób decydujących się na uprawienie sportu zapomina o tym, że drogą do sukcesu nie jest jedynie trening i dobrze zbilansowana dieta. Niestety te dwa podstawowe czynniki nie sprawią, że z łatwością uzyskamy zadowalające nas efekty. Ważna jest również suplementacja. Specjalnie dla was przygotowaliśmy spis suplementów diety, które warto wybierać po treningu, a dzięki nim będziesz cieszyć się dobrą kondycją i wystarczającym zapasem energii do  ćwiczeń.

 (Sprawdź najskuteczniejszą regenerację - https://nutrigolab.pl/p/nutrigo-lab-regeneration)

Nie zapominaj o antyoksydantach

Dla sportowców ważne są przeciwutleniacz, ponieważ w czasie treningu w organizmie może zwiększyć się stężenie wolnych rodników. Antyoksydanty maja za zadanie oczyszczać organizm z wolnych rodników, spowolnić proces starzenia się skóry, a także dbają o to, by praca układów i narządów była prawidłowa. To właśnie one ochronią nas przed szkodliwym działaniem stresu oksydacyjnego. Dzięki takim suplementom diety możesz zyskać więcej energii,  a także poprawi się twoje samopoczucie. Warto również po nie sięgać, ponieważ wspomagają one regenerację mięśni.

Witaminy F – czyli kwasy tłuszczowe

Na temat działania witamin F na organizm człowieka wykonano wiele badań. Jedne z nich wykazały, że są to związki, które w odpowiednich stężeniach mogą spowolnić proces starzenia. Dodatkowo są one również odpowiedzialne za proces przewodzenia impulsów nerwowych,  a także mają za zadanie poprawiać funkcje pamięciowe. Dieta sportowca powinna być bogata w kwasy omega-3, ponieważ ułatwiają one przetwarzanie i zapamiętywanie informacji. A także mają one wpływ na pracę układu nerwowego i odpornościowego.

Aminokwasy BCAA – dla każdego

Aminokwasy BCAA to suplementy diety, które składają się z najważniejszych aminokwasów egzogennych, które są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W diecie sportowca zapotrzebowanie na tego rodzaju składniki zwiększa się, a odpowiadają one za budowanie mięśnie, a także mają za zadanie zapobiegać katabolizmom ( rozpadom białek mięśniowych). o suplement diety, który można spożywać przed i po treningu. Zdaniem niektórych sportowców dobrym rozwiązaniem, jest sięgnięcie po aminokwasy BCAA tuż po przebudzeniu.

Odżywki białkowe

Dieta sportowców powinna być bogata w białka. A są one niezbędne, ponieważ skutecznie wspomagają utrzymanie masy ciała, a także są one podstawowym budulcem masy mięśniowej. To dlatego warto sięgać po odżywki białkowe, które spożywa się po treningu. Są one potrzebne do ochrony włókien mięśniowych, a także odbudowy uszkodzonych tkanek. Dodatkowo zapewniają one uczucie sytości, więc po ich spożyciu nie mamy ochoty na podjadanie między posiłkami.

Glutamina

To aminokwas, który nasz organizm jest w stanie samodzielnie syntezować w niewielkich ilościach. Można go przyswajać razem z pożywieniem. W diecie sportowca, zwiększa się jednak zapotrzebowanie na ten składnik odżywczy. Jeżeli będziesz uzupełniać do w dawkach do 6 gramów na dobę, to glutamina może ci pomóc odbudować masę mięśniową, a także zregenerować ją po wysiłku fizycznym.

Czy warto brać witaminy po treningu?

Nie zawsze konieczne jest sięganie po dodatkowe suplementy po treningu. Nie jest to szczególnie konieczne, zwłaszcza u osób, które są dopiero początkujące. Lepiej więc dobrze się zastanowić nad tym, czy warto jest sięgnąć po witaminy po treningu. Dobrym pomysłem jest wybieranie suplementów diety, które łączą w sobie kilka składników, dzięki czemu suplementacja może okazać się znacznie łatwiejsza. Nie ma co jednak przesadzać, ponieważ im większa ilość składników w jednym preparacie, tym większe prawdopodobieństwo, że jego praca nie jest prawidłowa i nie ma on skutecznego działania.

Po suplementy witaminowe warto sięgać, nawet jeżeli nie jesteś osobą aktywną fizycznie, a to dlatego, że organizm człowieka ma ogromne zapotrzebowanie na te składniki odżywcze, a często jest tak, że nie jesteśmy w stanie zapewnić nam prawidłowych stężeń nawet przy pomocy prawidłowo zbilansowanej diety. Trzeba więc zadbać o to, by w organizmie nie doszło do żadnych niedoborów, ponieważ są one bardzo niebezpieczne i mogą się one przyczynić do pojawienia się zaburzeń w pracy organizmu, a co więcej doprowadzić do tego, że dojdzie do osłabienia ustroju.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.