Kultura i rozrywka

Dlaczego bobry budują tamy?

     Dnia 9.03.2009 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Rydzewie warsztaty poświęcone bobrom. Poprowadził je pan Piotr Tałałaj, pracownik Biebrzańskiego Parku Narodowego, działu edukacja.
    Przez dwie godziny uczniowie klasy czwartej oraz piątej poznawali tego ciekawego ssaka, największego gryzonia Europy. Co to jest żeremie, jak ono wygląda? Dlaczego bobry budują tamy? Czy zawsze mieszkają w żeremiach? Co jedzą? Czy wilki zagrażają bobrom? Dlaczego mięso bobra w średniowieczu można było jeść w czasie postu? Na te i inne pytania pan Tałałaj udzielił wyczerpujących odpowiedzi.
Na koniec mini konkurs, klas czwarta kontra piąta. Współzawodnictwo zakończyło się remisem. Wszyscy wychodzili z zajęć zadowoleni i z oczekiwaniem, że na wiosnę uda się pojechać do Biebrzańskiego Parku Narodowego, powędrować w terenie, między innymi odnaleźć ślady i tropy bobra - Bogumił Zyskowski

PS
W dniu 7 marca w siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu odbyło się podsumowanie konkursów związanych z obchodami Roku Bobra. W części plastycznej wyróżnienie otrzymała uczennica klasy szóstej Milena Poniatowska, natomiast w konkursie na opowiadanie o bobrze II miejsce zajęła Kinga Obrycka- również uczennica klasy szóstej.
Organizatorem konkursu w szkole był Pan Bogumił Zyskowski -- Sławek Obrycki

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.