Czytanie łączy pokolenia

aktualizacja: 2014-05-14 20:35:32     nr wiadomości: 22348     przeczytano: 3674     Ilość komentarzy komentarze: 1


Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedziba w Rudzie włączyła się w ogólnopolską akcje tygodnia bibliotek.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 nawiązuje do Jubileuszu „650 lat w służbie książki”. Dokument z dn. 12 maja 1364 r., wydany przez króla Kazimierza Wielkiego, ustanowił Studium Generale, czyli późniejszą Akademię Krakowską, a wśród pracowników potrzebnych dla jego funkcjonowania wymieniał stacjonariuszy, którzy organizowali wytwarzanie, udostępnianie i rozpowszechnianie kopii ksiąg rękopiśmienniczych, pełniąc tym samym role bibliotekarzy, księgarzy, wydawców. Tę datę uznaje się za początek służby książce w Polsce.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 nawiązuje też do, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020, którego celem jest rozwój i promocja czytelnictwa, poprawienie społecznego wizerunku książki oraz zwiększenie funduszy na zakup nowości do bibliotek. Gminna Biblioteka w Rudzie włączyła się w ogólnopolską akcję tygodnia bibliotek i zorganizowała dwa Happeningi czytelnicze jeden we współpracy ze Szkołą Podstawową w Rudzie 9.05.2014 , a drugi 11.05.2014 w Białaszewie we współpracy ze Szkołą Podstawową w Białaszewie połączony z Festynem rodzinnym. Można było głośno poczytać wybrane utwory, posłuchać czytających, porysować przy stolikach ilustracje do książek. Dodatkową atrakcją były zabawki pneumatyczne i wata cukrowa. Wszystkim uczestnikom, a w szczególności osobom które głośno czytały bardzo serdecznie dziękujemy. Podziękowania Dyrektorom Szkół w Rudzie i Białaszewie wraz z Gronem Pedagogicznym za współorganizację happeningów.

Popieram tę inicjatywę i życzę powodzenia w rozwijaniu czytelnictwa. Serdecznie pozdrawiam ludzi kochających książki, oby było ich jak najwięcej.
Napisał: miłośniczka książek dodano: 2014-05-16 10:23:06

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.