Warto przeczytać

Czy można wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu?

Czy można wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu?

Chwilówki to dobrze rozpoznawalny wśród konsumentów produktów finansowy, który kojarzy się przede wszystkim z wnioskowaniem o pieniądze przez stronę internetową. Nie jest to jednak jedyny sposób, aby bez wychodzenia z domu otrzymać dodatkowe środki finansowe. Dowiedz się, jak możesz starać się o szybką pożyczkę.

Jak ubiegać się o pożyczkę online?

Pożyczanie bez wychodzenia z domu jest możliwe już od długiego czasu – pożyczki online cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Według Biura Informacji Kredytowej tylko w kwietniu 2020 r. pożyczkodawcy działający w oparciu o ten model udzielili ponad 101,1 tys. pożyczek, których łączna wartość wyniosła 204 mln zł. Jak działa pożyczka bez wychodzenia z domu przez internet?

Wszystkie firmy pożyczkowe stosują podobny mechanizm działania. Sprowadza się on do tego, że klient zainteresowany pozyskaniem środków musi:

 • przejść na stronę internetową wybranej firmy pożyczkowej,
 • za pomocą suwaków ustawić interesującą go kwotę pożyczki oraz okres spłaty,
 • wypełnić krótki formularz,
 • potwierdzić swoją tożsamość, wykonując przelew z osobistego rachunku bankowego.

Najczęściej firmy pożyczkowe udzielają odpowiedzi w ciągu 15 minut. Jeżeli jest ona pozytywna, kwota, o którą wnioskował klient jest przelewana na jego rachunek bankowy.

Firmy pożyczkowe dbają o to, aby ograniczać formalności do minimum. Klienci nie muszą dostarczać zaświadczenia o zarobkach czy przesyłać wyciągów z rachunków bankowych, chociaż z takim wymogiem można się spotkać w przypadku wnioskowania o wysoką kwotę pożyczki.

Jak działa pożyczka przez telefon?

Mimo że pożyczka online to produkt szeroko reklamowany i  dostępny w każdej firmie pożyczkowej, to niektórzy pożyczkodawcy nie ograniczają się wyłącznie do tego kanału komunikacji z potencjalnymi klientami. Aby dotrzeć do tych osób zainteresowanych skorzystaniem z zewnętrznego wsparcia finansowego, które nie mają dostępu do internetu, część pożyczkodawców proponuje pożyczki przez telefon. Czym jest i jak działa pożyczka na telefon?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka przez telefon to pożyczka udzielana zdalnie, a pożyczkodawca informacje od zainteresowanego klienta pozyskuje telefonicznie. W praktyce konsultant zadaje potencjalnemu klientowi pytania z formularza. Dotyczą one:

 • danych osobowych i adresowych klienta,
 • uzyskiwanych dochodów i ponoszonych wydatków,
 • formy i miejsc zatrudnienia.

Pożyczka przez telefon jest o tyle specyficzna, że w jej przypadku klient nie musi potwierdzać swoich danych osobowych przelewem. Umowa najczęściej jest wysyłana firmą kurierską i to kurier musi dopilnować sprawdzenia danych klienta. Z tego względu dla tej pożyczki można spotkać się też z innym określeniem – pożyczka do domu klienta.

Współcześnie, gdy bardzo popularne stały się pożyczki online, pożyczka przez telefon jest produktem niszowym – oferuje ją zaledwie kilka firm na rynku. Mimo tego warto zapoznać się z ich propozycjami, gdyż mogą one być bardziej atrakcyjne niż pożyczki online.

Czy pożyczka do domu klienta to dobry pomysł?

Firmy pożyczkowe najczęściej nie utrzymują stacjonarnych punktów sprzedaży – specjalizują się w sprzedawaniu pożyczek przez internet. Od tej ogólnej zasady są jednak wyjątki, gdyż niektórzy pożyczkodawcy oferują klientom pożyczki do domu.

Pożyczka do domu klienta to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają dostępu do internetu lub nie posiadają rachunku bankowego. Z tych produktów bardzo chętnie korzystają również seniorzy, którzy często (np. ze względu na ograniczenia w możliwości przemieszczania się) nie mogą skorzystać z ofert banków. Jak wyglądają formalności związane z ubieganiem się o pożyczkę do domu klienta?

Po nawiązaniu kontaktu z przedstawicielem firmy, która ma w swojej ofercie pożyczki do domu, konsultant przyjeżdża do klienta, a następnie:

 • przeprowadza z nim wywiad – pyta o dane osobowe,

 • wypełnia wniosek o pożyczkę i wysyła do centrali,

 • w przypadku pozytywnej odpowiedzi podpisuje umowę z klientem i wypłaca środki.

Analogicznie jak w przypadku pożyczek online czy przez telefon formalności ograniczone są jedynie do tych niezbędnych.

Pożyczka bez wychodzenia z domu – zalety i wady

Współcześnie pożyczka bez wychodzenia z domu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów – ma ona sporo zalet. Poza wspomnianą szybkością przyznania środków, wskazać należy również na:

 • możliwość wnioskowania o pożyczkę w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca – w przypadku pożyczek online,

 • uproszczone procedury – klienci nie muszą przedstawiać zaświadczeń o zarobkach czy wyciągów z banku,

 • elastyczność – to klient określa wysokość pożyczki i okres jej spłaty.

Pożyczka bez wychodzenia z domu online lub przez telefon nie musi klienta nic kosztować – większość firm nowym klientom oferuje pożyczkę bez kosztów. Na tak atrakcyjną ofertę nie mogą jednak liczyć klienci, którzy zdecydują się na pożyczkę w modelu do domu – dodatkowe opłaty to główna wada tych produktów.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.