Budżet Obywatelski

aktualizacja: 2019-10-08 16:02:11     nr wiadomości: 40404     przeczytano: 4704     Ilość komentarzy komentarze: 1

Mieszkańcy Szczuczyna zdecydowali o podziale 50 tys. zł w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W 2020 r. zostaną zrealizowane dwa zadania – „duże” o wartości do 40 tys. zł, „małe” do 10 tys. zł.

W grupie projektów „dużych” najwięcej głosów uzyskał projekt „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez wykonanie monitoringu miejskiego w Szczuczynie”. 99 osób zdecydowało o przeznaczeniu zadania do realizacji. W grupie projektów „małych” zostanie zrealizowane zadanie pn. „Poprawa funkcjonowania Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie”.  Ważny głos oddało 137 osób.

4 października br. zakończyło się głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Do urny wrzucono 178 kart, w tym 173 karty z głosami ważnymi. Głosowano na 4 projekty. 

 Wśród projektów „dużych” rywalizowały:

•  „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez wykonanie monitoringu miejskiego 

w Szczuczynie” – 99 głosów;

• „Podniesienie funkcjonalności obiektu hali przy ul. Grunwaldzkiej 2 – Modernizacja szatni oraz utworzenie i wyposażenie ogólnodostępnej multimedialnej świetlicy – 62 głosy;

W grupie projektów "małych"  mieszkańcy głosowali na:

•  „Poprawę funkcjonowania Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie” – 137 głosów

• „Żyj zdrowo i aktywnie” to cykl spotkań i zajęć z trenerami sportowymi oraz dietetykami dla dzieci i młodzieży do lat 18 – 36 głosów

Gratulujemy!

 

Dlaczego głosowanie nie było tajne?
Napisał: JA dodano: 2019-10-08 23:30:18

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.