Budowa Rail Baltici

aktualizacja: 2020-02-18 14:08:59     nr wiadomości: 41524     przeczytano: 3008     Ilość komentarzy komentarze: 0

Oferta polsko-chińskiego konsorcjum: Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor sp. z o.o. z Zawiercia (lider konsorcjum) oraz Stecol Corporation i Sinohydro Corporation Limited - z Chin, ponownie najkorzystniejszą w przetargu na budowę linii E75, odcinek Czyżew –Białystok”. Prace modernizacyjne ok. 70-kilometrowego odcinka zostaną wykonane za kwotę 4,1 mld zł.

Ponowna ocena ofert stała się konieczna ze względu na unieważnienie 31 stycznia br. wyboru najkorzystniejszej oferty przez Krajową Izbę Odwoławczą (KIO) w Warszawie. Wyboru PKP PLK dokonały w grudniu 2019 r., wygrała oferta polsko-chińskiego konsorcjum. Po odwołaniach złożonych przez uczestniczące w przetargu firmy. KIO unieważniła wybór, nakazała uzupełnienie dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w przetargu i ponowną ocenę ofert.

W uzasadnieniu ponownego wyboru oferty polsko-chińskiej jako najkorzystniejszej PKP PLK podały, że spełnia ona wszystkie kryteria, warunki udziału w przetargu, a oferta zdobyła 100 proc. punktów w ocenie.

- Jeśli nie będzie odwołań od ponownego rozstrzygnięcia przetargu, na koniec pierwszego kwartału 2020 r. spółka chciałaby podpisać umowę z wykonawcą – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Termin na składnie odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej mija 21 lutego br. 

Odcinek Czyżew-Białystok to jedna z kluczowych inwestycji kolejowych w Podlaskiem. To ostatni odcinek modernizacji trasy kolejowej Warszawa-Białystok, fragmentu międzynarodowej trasy Rail Baltica. Jak zapowiadały wcześniej wielokrotnie PKP PLK, po modernizacji trasy pociągi osobowe będą mogły jeździć z prędkością do 200 km/h, a podróż z Białegostoku do Warszawy ma trwać półtorej godziny, czyli nawet o godzinę krócej, niż obecnie.

Inwestycja jest dofinansowana z UE z programu CEF - Łącząc Europę.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.