• 22 komentarzy
  • 16477 wyświetleń

Brąz dla Oskara!

Zapaśnik  Oskar Czyżewski (MOSiR Grajewo) zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy.

W poniedziałek o 14.10 na warszawskim lotnisku Okęcie wylądował nasz brązowy medalista Mistrzostw Europy Oskar Czyżewski. Zmęczony, ale szczęśliwy. To jego największy sukces w karierze.

Oskar Czyżewski (85 kg) wywalczył w czarnogórskiej miejscowości Bar brązowy medal mistrzostw Europy kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Zawodnik MOSiR Grajewo w pojedynku o medal wygrał z Niemcem Julianem Neumaierem 3:1.

17-letni Oskar Czyżewski udział w turnieju rozpoczął od przegranej w 1/8 finału z późniejszym mistrzem Europy Azerem Soslanem Fanziyevem przez przewagę techniczną. W repasażowej walce Polak pokonał Francuza Luc Rene Zanettona 3:0, a w pojedynku o brązowy medal  pokonał Niemca Juliana Neumaiera 3:1.

Grajewianin  sprawił sporą niespodziankę. Sukces tym większy, że przed wyjazdem do Czarnogóry mało kto na niego stawiał. Tymczasem nasz zapaśnik znalazł się wśród najlepszych zapaśników Europy!

Pozostali biało-czerwoni nie poszli w ślady Czyżewskiego. Oskar jako jedyny zawodnik wrócił z medalem.