Bożonarodzeniowy Dar Serca

aktualizacja: 2015-12-04 15:46:57     nr wiadomości: 26928     przeczytano: 2937     Ilość komentarzy komentarze: 0

  Dnia 29 listopada 2015r. w ramach kwesty "Bożonarodzeniowy Dar Serca" uczniowie Publicznego Gimnazjum nr1 im. Polskiego Czerwonego Krzyża i Szkoły Podstawowej nr1 im. K.I. Gałczyńskiego pod opieką nauczycieli z ZSM nr1 zbierali pieniądze na pomoc chorym dzieciom. Kwesta  tradycyjnie organizowana była pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego, a organizatorem kwesty było Koło Caritas i Koło PCK działające przy PG nr1. ZSMnr1 brał udział w akcji już po raz szesnasty. Od początku jej celem jest pomoc potrzebującym. Cel ten jest bliski ideom Polskiego Czerwonego Krzyża - patrona szkoły, które uczniowie naszej szkoły starają się propagować. Na terenie Grajewa kwestowało 58 wolontariuszy z PG nr1 i SP nr1 pod opieką 23 nauczycieli. Młodzież zebrała 3773,70 zł – pieniądze przeznaczono na rzecz absolwenta  szkoły walczącego z chorobą nowotworową.

 Jesteśmy wdzięczni za to, że mieszkańcy naszego miasta ufają nam i wspierają prowadzoną przez nas akcję już od kilkunastu lat. Dziękujemy również proboszczom wszystkich grajewskich parafii, którzy zachęcali mieszkańców do życzliwości wobec kwestującej młodzieży.

   Za pomoc i okazane serce serdecznie dziękujemy zarówno ofiarodawcom, jak i wolontariuszom!
Iwona Lewszyk - ZSM nr 1

 

  - fot. ZSM 1
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.