Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 8625 wyświetleń

Bierzmowanie (24 VI)

Bierzmowanie (24 VI)

24 czerwca br. w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 16.30 młodzież z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie przyjęła sakrament Bierzmowania. Uroczystości przewodniczył J.E Ks. Bp. Janusz Stepnowski. 


108. młodych otrzymało szczególną moc, aby dawać świadectwo o Bogu i wysławiać Go swoim życiem. Zostali Oni zobowiązani do aktywnego budowania Kościoła przez głoszenie Ewangelii oraz pracę apostolską, przez udział w sakramentach. Bierzmowani stali się odpowiedzialni za wyznawaną wiarę, pogłębianie jej, świadczenie życiem, a gdy zajdzie potrzeba także jej obronę.

Bierzmowanie jest sakramentem wtajemniczenia chrześcijańskiego. Przynosi wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej. Ściślej jednoczy z Chrystusem, pomnaża dary Ducha Świętego, umacnia więź z Kościołem, wzmacnia i podtrzymuje życie w wierze. Przyjęcie sakramentu jest podjęciem dialogu z samym Bogiem. Święty Paweł wzywa: "Niech Chrystus przez wiarę mieszka w sercach waszych" (Ef 3, 17)”.

Wszystkim, którzy przyjęli Sakrament życzymy wszelkich owoców duchowych w życiu i wytrwałości w wierze oraz odpowiedzialnej współpracy z darami Ducha Świętego.


fot. e-Grajewo.pl

Komentarze (1)

Gdzie można kupić zdjecia ?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.