Bierzmowanie (22 VI)

aktualizacja: 2020-06-24 19:40:27     nr wiadomości: 42741     przeczytano: 4080     Ilość komentarzy komentarze: 0

22 czerwca br. w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 17.00 młodzież z parafii Św. Ojca Pio w Grajewie przyjęła sakrament Bierzmowania. Uroczystości przewodniczył Ks. Bp Tadeusz Bronakowski.


34. młodych otrzymało szczególną moc, aby dawać świadectwo o Bogu i wysławiać Go całym swoim życiem. Zostali zobowiązani do aktywnego budowania Kościoła przez głoszenie Ewangelii oraz pracę apostolską, przez udział w sakramentach. Bierzmowani stali się odpowiedzialni za wyznawaną wiarę, pogłębianie jej, świadczenie życiem, a gdy zajdzie potrzeba także jej obronę.

Bierzmowanie jest sakramentem wtajemniczenia chrześcijańskiego. Przynosi wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej. Ściślej jednoczy z Chrystusem, pomnaża dary Ducha Świętego, umacnia więź z Kościołem, wzmacnia i podtrzymuje życie w wierze. Bierzmowanie to również spotkanie z Chrystusem uświęcającym człowieka "tu i teraz". Przyjęcie sakramentu jest podjęciem dialogu z samym Bogiem. Nie może się on obyć bez pozytywnej odpowiedzi człowieka w wierze, nadziei i miłości. Święty Paweł wzywa: "Niech Chrystus przez wiarę mieszka w sercach waszych" (Ef 3, 17)”.

Niech Duch Święty, którego otrzymali sprawi, by nie zabrakło Im gorliwości i wiary w dawaniu świadectwa Ewangelii oraz jej głoszenia.

fot. e-Grajewo.pl

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.