Białystok przyjazny pszczołom

aktualizacja: 2020-05-25 08:17:39     nr wiadomości: 42430     przeczytano: 1243     Ilość komentarzy komentarze: 3

Białystok chce stworzyć warunki dziko żyjącym pszczołom.

W Lesie Zwierzynieckim znajdującym się na terenie miasta ustawione zostaną dwie kłody bartne, a w pniu drzewa powstanie barć. To kolejne - obok miejskiej pasieki - działanie miasta by chronić pszczoły.

Kłody bartne i barć powstaną w ramach realizowanego przez miasto programu "Ochrona owadów zapylających na obszarze Białegostoku". Od ubiegłego roku działa miejska pasieka, w której znajduje się pięć uli.

Od kilku lat m.in. dzięki leśnikom, bartnictwo odradza się w polskich lasach. W północno-wschodniej Polsce największy taki projekt realizowany był z inicjatywy nadleśnictwa Augustów (Puszcza Augustowska), wspólnie z trzema innymi nadleśnictwami: Browsk (Puszcza Białowieska), Maskulińskie (Puszcza Piska) i Supraśl (Puszcza Knyszyńska), warszawską SGGW i Uniwersytetem w Białymstoku. 

 

 info https://samorzad.pap.pl/

zwykłe wyciąganie kasy na szczytny cel. Jak tak bardzo chcą do tradycji wrócić to niech wyrzucą komputery i zaczną jeździć konno.
Napisał: 2wACENTY dodano: 2020-05-26 00:24:34

Hm drogi poprzedniku nie myślę tymi kryteriami, że to wyciąganie kasy. Powodem tego jest to, że kiedyś słyszałem takie stwierdzenie "Z chwilą kiedy umrze ostatnia pszczoła to za nią i ostatni człowiek". Nawet człowieku nie wiesz ile produktów użytku codziennego zawdzięczamy tym owadom. Z poważaniem kłania się
Napisał: AndrzejW dodano: 2020-05-26 12:24:30

Dokładnie AndrzejW.... Nie którzy wszędzie widzą pieniądze i przekrety....
Napisał: Ja dodano: 2020-05-27 08:03:03

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.