„Zasmakuj w bibliotece”

aktualizacja: 2020-05-06 18:35:27     nr wiadomości: 42287     przeczytano: 3267     Ilość komentarzy komentarze: 0

Szanowni Czytelnicy i Użytkownicy, Przyjaciele, Znajomi, Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie,

W dniach 8-15 maja br. odbędzie się siedemnasta edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. 

Edycja wyjątkowa ponieważ wszystkie kreowane przez nas jak i biblioteki w całej Polsce wydarzenia mają charakter online w związku ze światową  pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Zaplanowaliśmy szereg działań, które można będzie obserwować i brać w nich udział poprzez nasze media społecznościowe: profil na Facebooku (Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie) i Instagramie (@bckszczuczyn) oraz na stronie internetowej www.bckszczuczyn.pl. Staraliśmy się, by przedsięwzięcia trafiły zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych Czytelników i Użytkowników.

Tydzień Bibliotek zainaugurujemy już w najbliższy piątek! 

 

Z myślą o Was przygotowaliśmy:

- wyzwania czytelnicze i konkursowe z nagrodami,

- propozycje muzyczne i filmowe, 

- propozycje zajęć plastycznych on-line,

- propozycje zajęć z kodowania on – line,

- cykl czytania on-line dla najmłodszych pt.: „Smakujemy słowa” 

- propozycje zajęć w ramach Kreatywnego Przystanku

 

W ramach Tygodnia Bibliotek z myślą o naszych Czytelnikach uruchamiamy:

- Pogotowie Książkowe dla Najmłodszych

- Książkowy Oddział Ratunkowy

Drogą telefoniczną nasi Czytelnicy będą mogli zamówić dla siebie jak i swoich pociech pakiety książkowe o interesującej ich tematyce (tel. 86 262 10 36 / 86 2562 10 37)

Liczymy na Wasz aktywny udział w naszych przedsięwzięciach. Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych propozycji. Zachęcamy Was do komentowania i udostępniania naszych postów.

Zapraszamy zaprzyjaźnione biblioteki do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek! Wspólnie zachęćmy i wciągnijmy naszych Czytelników i Użytkowników w biblioteczne wyzwania, propozycje, konkursy i inne działania, które prowadzimy!

 

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Ważne informacje:

Autorem hasła jest „Zasmakuj w bibliotece” jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.

Autor plakatu promującego 17. edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jest Jolanta Różycka.

Organizatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Tydzień Bibliotek - programu promocji czytelnictwa i bibliotek jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

 XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, 8-15 maja 2020 r., został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.