„Tydzień Czystości Wód”

aktualizacja: 2019-10-11 21:13:13     nr wiadomości: 40442     przeczytano: 2722     Ilość komentarzy komentarze: 0

27.09.2019 roku, uczniowie SP1 Grajewo brali udział w akcji „Tydzień Czystości Wód”  we współpracy z Zarządem Koła 83 PZW Grajewo. Była to cykliczna akcja sprzątania brzegów jeziora Toczyłowo.

Brało w niej udział dwunastu wędkarzy oraz uczniowie z SP1 pod opieką dwóch nauczycieli (Jakuba Czyża i Anny Poślednik). Nieczystości zebrane w workach, wywiezione zostały na wysypisko w Prostkach dzięki życzliwości kolegi Krzysztofa Rogińskiego. Sprzątanie zakończone zostało tradycyjnym ogniskiem, po którym instruktorzy PZW przy pomocy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie, przeprowadzili warsztaty pt.: „Ryby polskich wód”. Swoją wiedzą podzielili się również starsi wędkarze, którzy opowiadali jak łowiono ryby pięćdziesiąt lat temu. W drodze powrotnej uczniowie i nauczyciele mogli uzupełnić spalone kalorie przygotowanymi pysznymi goframi w restauracji „Karuzela Smaków” w Grajewie. Sponsorzy: AUTO-NAPRAWA Wojciech Chrzanowski, KARUZELA SMAKÓW Sebastian Konopka.

Jakub Czyż

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.