„Czwórka” w GIH

aktualizacja: 2016-12-01 20:30:19     nr wiadomości: 30206     przeczytano: 4288     Ilość komentarzy komentarze: 0

Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie pod opieką pana Wiesława Jerulanka w listopadzie zwiedzali w Grajewskiej Izbie Historycznej wystawę ph. „Gen. Kazimierz Pułaski – bohater Polski i Stanów Zjednoczonych”. Ekspozycja pochodziła ze zbiorów Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce. W okresie międzywojennym imię gen. Kazimierza Pułaskiego nosił 9 Pułk Strzelców Konnych, który stacjonował w Grajewie od 1924 roku do września 1939 roku. Na wystawie znalazły się eksponaty związane z tym okresem. Ponadto gen. Pułaski kilkakrotnie przejeżdżał przez miasto w okresie walk o wolność Polski.

Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze epizody z życia Kazimierza Pułaskiego i jego dokonań w historii Polski i walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, a oprowadzał ich pan Maciej Grabowski z GIH.

Wkrótce w Grajewskiej Izbie Historycznej będą prezentowane kolejne wystawy, na których zapewne nie zabraknie naszych uczniów. - 

FOT. SP 4 Grajewo

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.