61 Stawiski-Szczuczyn w budowie

aktualizacja: 2019-11-20 08:48:49     nr wiadomości: 40767     przeczytano: 7988     Ilość komentarzy komentarze: 1

Prace na 18-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S-61 od Stawisk do Szczuczyna rozpoczęły się na początku września od wycinki drzew i krzewów kolidujących z inwestycją. Obecnie trwają roboty ziemne (wykopy, nasypy, wymiany gruntów) oraz prace na 9 obiektach inżynierskich (z 19) oraz na 6 przepustach drogowych (z 25). Prace przy pozostałych będzie można rozpocząć, gdy będzie gotowa dodatkowa, równoległa droga (docelowo będzie drogą autobusową), na którą zostanie przełożony ruch z istniejącej DK61. Wtedy też ruszy budowa głównych jezdni drogi ekspresowej.

S61 będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, plus pasy awaryjne, z nawierzchnią z betonu cementowego. Na tym odcinku powstanie jeden węzeł drogowy "Grabowo" na skrzyżowaniu z drogą powiatową 1828B (Świdry – Gnatowo –Wilamowo) oraz przewidziane są tu dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (po jednym dla każdego kierunku).

Kontrakt o wartości 342 mln zł realizuje firma Budimex. Zakończenie inwestycji planowane jest na lato 2021 roku.

Droga ekspresowa S61 stanowi jego zasadniczą część, przebiegającą przez województwa: mazowieckie, podlaskie i warmińsko - mazurskie. Podzielona jest na 11 odcinków realizacyjnych (licząc z drugą nitką obwodnicy Szczuczyna), z których:

  • Pięć jest w budowie: Śniadowo-Łomża Południe, węzeł Kolno – Stawiski, Stawiski - Szczuczyn, II jezdnia obwodnicy Szczuczyna oraz odcinkiem Wysokie – Raczki.
  • Dwa inne odcinki Podborze – Śniadowo i Suwałki – Budzisko są w trakcie rozstrzygania przetargu.
  • Cztery odcinki są w trakcie uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (za: GDDKiA).
 
  - fot. GDDKiA   - fot. GDDKiA

Supcio
Napisał: Karolek dodano: 2019-11-20 22:21:07

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.