Ważne spotkanie u Starosty

aktualizacja: 2021-02-22 12:15:56     nr wiadomości: 44917     przeczytano: 2878     Ilość komentarzy komentarze: 1

Każdy cykl inwestycji zaczynamy od prac przygotowawczych. Jest to proces złożony i długotrwały, który wymaga ścisłej współpracy urzędów oraz współdziałania z podmiotami zewnętrznymi. To na tym etapie ustalamy i analizujemy, które z potrzeb są najważniejsze i z jakich środków zostaną sfinansowane. 

W tematyce możliwości dofinansowania zawsze możemy liczyć na posła na Sejm RP - Kazimierza Gwiazdowskiego i radną Sejmiku Województwa Podlaskiego - Wandę Elżbietę Mieczkowską. Ich wiedza i doświadczenie są niezastąpione podczas wyboru najkorzystniejszych dla nas opcji dofinansowań, czy to z programów rządowych, czy ze środków Urzędu Marszałkowskiego. 

Na spotkaniu oprócz bieżących i planowanych inwestycji omawiano wiele innych aktualnych problemów lokalnych samorządów, dążąc do wypracowania wspólnych rozwiązań. Przeanalizowano też zagrożenia w zakresie pożarowym i aktualny stan bezpieczeństwa na terenie powiatu grajewskiego.

Właśnie w tym celu na zaproszenie Waldemara Remfelda - Starosty Grajewskiego w dniu 19 lutego 2021 r. do Starostwa Powiatowego w Grajewie  oprócz wspomnianych wyżej posła K.Gwiazdowskiego i W. Mieczkowskiej przybyli: Grzegorz Gardocki - Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego, Dariusz Latarowski - Burmistrz Miasta Grajewo, Ireneusz Gliniecki - Burmistrz Rajgrodu, Stanisław Szleter - Wójt Gminy Grajewo, Czesław Ołdakowski - Wójt Gminy Wąsosz, Krzysztof Milewski - Wójt Gminy Radziłów, Jolanta Budzińska - Sekretarz Gminy Szczuczyn, Jan Julian Połonowicz - Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie i st. kpt. Andrzej Beczko - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Jesteśmy przekonani, iż wspólne cele w połączeniu z realnymi możliwościami i chęcią współpracy doprowadzą nas do sukcesu.

 

Dlaczego wciąż nie są zaszczepione starsze osoby od 65 roku życia bardziej narażone na śmierć i ciężki przebieg choroby? dlaczego do Grajewa dociera tak mała ilość szczepionek dla tych osób. Dlaczego koordynator do spraw szczepień nie wydaje komunikatów dot . liczby zaszczepionych osób , grup w danym tygodniu. Te kwestie nie są ważne ?
Napisał: O dodano: 2021-02-24 00:40:35

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.