50 rocznica święceń kapłańskich

aktualizacja: 2021-01-31 20:52:13     nr wiadomości: 44723     przeczytano: 2526     Ilość komentarzy komentarze: 0

Ksiądz Prałat Stanisław Łatwajtys obchodzi 50 rocznicę święceń kapłańskich.

Z okazji Złotego Jubileuszu odbyła się uroczysta msza święta, w której uczestniczyli: Biskup Łomżyński Tadeusz Bronakowski, księża z Diecezji Łomżyńskiej, byli współpracownicy Prałata Łatwajtysa, władze samorządowe Gminy Grajewo, Powiatu Grajewskiego i Miasta Grajewo, przedstawiciele policji, straży pożarnej, parafianie i zaproszeni goście.

Jubileusz stał się okazją do dziękowania Panu Bogu za dar kapłaństwa, a szczególnie za kapłaństwo Księdza Prałata Stanisława Łatwajtysa.

Po dziękczynnej Mszy Świętej składano życzenia, prezenty i kwiaty.

Wójt Gminy Grajewo - Stanisław Szleter skierował do Jubilata osobiste życzenia i przekazał List Gratulacyjny:

- "Przeszedłeś Księżę Prałacie znaczny odcinek życiowej drogi w tutejszej parafii i z nią związałeś swoją misję kapłańską. Byłeś obecny podczas chrztów, ślubów, pasterek, zainicjowałeś budowę drewnianej kaplicy, potem okazałego murowanego kościoła. Był to niezapomniany i wyjątkowy czas. Dziękujemy za bardzo dobrą współpracę, która trwa do dnia dzisiejszego. Życzymy Ci czcigodny Księże, aby Matka Najświętsza - patronka naszej parafii zawsze otaczała Cię nieustającą opieką, a Bóg bogaty w miłosierdzie niech błogosławi. Z darem wdzięczności, Wójt - Stanisław Szleter"

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.