Trybunał w sprawie aborcji

aktualizacja: 2020-10-22 18:48:45     nr wiadomości: 43783     przeczytano: 990     Ilość komentarzy komentarze: 12

Trybunał Konstytucyjny orzekł dziś, że legalna aborcja jest niezgodna z konstytucją, jeśli jedyną przesłanką do zabiegu jest ciężka choroba lub upośledzenie płodu. Takie orzeczenie oznacza, że zaraz po jego opublikowaniu w Dzienniku Ustaw - co może nastąpić w ciągu kilku dni - ta konkretna przesłanka do dokonania legalnej aborcji zniknie z polskiego prawa.

Trybunał zajął się sprawą na wniosek grupy 119 posłów PiS, Konfederacji i Kukiz'15.

 

Obowiązująca od 1993 r. Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zezwala na dokonanie aborcji w trzech przypadkach - gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Katolizacja totalna przybiera w tym kraju coraz to gorsze oblicze. Radykalizacja cos na wzor talibanu- kato -talibanu zgotowal nam PiS. Ciekawe co jakie absurdy jeszcze sie pojawia? Strefy wolne o LGBT, lawki niepodleglosciowe, podatek od deszczu, pragraf mowiacy o uczuciach relignych..... itd.. itp. /
Napisał: Ateista dodano: 2020-10-22 20:46:47

Nie rozumiem jak to jest ustawa obowiazuje od 27 lat byla opracowana przez wszystkie paritie z lewa i prawa razem z kosciolem i innymi wyznianami religijnymi,..
Napisał: katolik dodano: 2020-10-23 00:26:09

Nie rozumiem jak to jest ustawa obowiazuje od 27 lat byla opracowana przez wszystkie paritie z lewa i prawa razem z kosciolem i innymi wyznianami religijnymi, raptem jednej parti Polskiej Zjednoczonej Prawicy Radiomaryjnej w imieniu ojca Jaroslawa i Rydzyka bez zadnych konsultacji z innymi, gdzie sa uczucia innch kto z nimi rozmawial NIKT. Jak moga decydowac ci co nie maja dzieci i rodziny tylko KOTA. Mam pytanie ile dzieci nie pelno sprawnych adoptowali ci krzykacze z PRAWICY ??? OOOOO, jaka to wolnosc jak kobieta nie moze decydowac o sobie to jest sprawa samej kobiety a nie PiSdzielcow i kleru razem z KOTEM. Pouciekali im z klasztorow lezbijki i geje nie maja dochodow to sami wymyslili LGBT zeby z nimi walczyc i zamknac w klasztorach bo stoja puste i niema zarobku, bo kiedys rodziny musieli placic klasztorom i jeszcze mieli darmowa sile robocza w imie Boga. To co mamy teraz to PANSTWO WYZNIANOWE na wzor TALIOBOW a nie z nauka KATOLICKA.
Napisał: katolik dodano: 2020-10-23 00:27:20

" Prawy i sprawiedliwy" Rząd pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Pokazywał już dużo dużo wcześniej, ale większość bezmyślnego społeczeństwa tego nie zauważała. Widziała jedynie 500+, 300+ , 13-te emerytury na swoich kontach. Mnie ta diaboliczna ustawa nie zagraża, ale będzie wiele cierpień, oby tylko u tych, którzy umiłowali "prawych i sprawiedliwych". Dodam, że wśród członków "sprawiedliwej" partii są także ludzie młodzi lub bardzo młodzi, zdolni do zapładniania i rodzenia, i mam lekką nadzieję, że któregoś z nich dosięgnie to szczęście, ale czy zło dosięga zła ? ( ale będą wiedzieć, co z tym zrobi; koledzy mu pomogą pozbyć się problemu).
Napisał: obywatelka dodano: 2020-10-23 08:19:21

Tak najłatwiej, bo można kazać a niczego nie zapewnić. Jeżeli Państwo każe rodzić dzieci z upośledzeniami to niech także da środki aby nie pogorszył się standard życia rodziców. Nie mówię tylko o pieniądzach, ale o rehabilitantach, o szkołach, o możliwości odpoczynku.
Napisał: A dodano: 2020-10-23 10:16:24

Masakra jakaś. Dokąd doprowadzą nasz kraj rządy PiS... Jak na razie to chyba cofamy się do średniowiecza. mamy teraz to na co głosowała większość obywateli. Teraz pokazują gdzie mają zdanie swoich wyborców. Mam nadzieję, że podczas kolejnych wyborów, które niestety nie prędko nastąpią.. naród wyciągnie wnioski...
Napisał: Ewa dodano: 2020-10-24 12:59:16

Zamiast zająć się leczeniem tych, którzy żyją, zajmują się wprowadzaniem chorych przepisów. Dla nich tak naprawdę nie ma świętości , liczą się tylko chore ambicje. Na karę wielu lat więzienia powinni być skazywani ci, którzy świadomie decydują o tym, że kobiety będą cierpiały ból i poniżenie (czasem przez wiele lat) z powodu braku możliwości decydowania o sobie. Różnica między więźniem a kobietą z "dzieckiem- roślinką" jest taka, że więzień ma zapewniony byt (jedzenie, opiekę medyczną, czas na odpoczynek,..,) natomiast kobieta musi sama o wszystko "walczyć".
Napisał: xyz dodano: 2020-10-24 13:15:36

Panów posłów, prezesów sędziów TK należałoby wysłać na wolontariat do domu pomocy społecznej dla upośledzonych dzieci. Niech spędza tam choć jeden dzień, to może wtedy zrozumieją, że nie każde upośledzone dziecko to uśmiechnięty Maciek z "Klanu".
Napisał: Bożena dodano: 2020-10-24 20:34:26

Żal powinno się mieć do wyborców, którzy idąc na głosowanie nie widzieli i nie chcieli widzieć niczego, co wyprawiał PiS. Nie chcieli słuchać mądrych argumentów tych, którzy w działanich i zamierzeniach tej partii potrafili dostrzec zło, obłudę, niesprawiedliwość i chęć przywilejów wyłącznie dla siebie. Wyborcy nie umieli pojąć, że dla PiS są jedynie dawcami głosów wyborczych.Nie dostrzegali afer, które piętrzyły się jedna po drugiej. Z pewnością z powodu polityki i sztuczek politycznych przebiegłej grupy ludzi z PiS cierpią i będą cierpieć nie tylko przeciwnicy, ale i ci, którzy na partię i jej prezydenta głosowali.
Napisał: obywatelka dodano: 2020-10-25 17:25:18

Mam pytanie do fanatykow PiS landu i religijnych dlaczego ma odpowiadac kobieta jak mezczyzna dowie sie ze dziecko bedzie kaleka albo zaraz po urodzeniu umrze to mezczyzna ja porzuci gdzie jego odpowiedzialnosc to kobieta nie ma prawa podjac dwcyzji a gdzie mezczyzna, jesli bedzie zgwalcona to tez nie moze podjac decyzji, dlaczego decyzje podejmuja samotni mezczyzni jak Jaroslaw Kaczynski z Rydzykiem i Biskupami to sa ludzie ktorzy nie maja swoich rodzin zyja samotnie i maja decydowac co ma zrobic kobieta to ona podejmuje decyzje nikt inny to jej sprawa a nie samotnych chlopow bo to nie oni rodza i wychowuja.
Napisał: baran dodano: 2020-10-26 07:53:30

Polakami rządzą potwory w ludzkiej skórze, a wśród nich są też osobniki, które nazywają siebie kobietami. To wy, wyborcy (ponad 50%) ponosicie winę za wszelkie potworności, które fundują nam wszystkim "ludzie" z PiS. Zróbcie sobie rachunek sumienia.
Napisał: kobieta dodano: 2020-10-26 18:19:43

kobieta- bardzo madra wypowiedz- z wyrazami szacunku- a !
Napisał: Choop dodano: 2020-10-29 01:34:10

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.