Rail Baltica kolejny odcinek

aktualizacja: 2020-10-22 16:20:32     nr wiadomości: 43777     przeczytano: 794     Ilość komentarzy komentarze: 0

21 października br. Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski wydał decyzję o pozwoleniu na budowę kolejnego w regionie odcinka międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Odcinek  o długości ponad 23 km, ma swój początek za m. Szepietowo i dociera do m. Łapy.

W ramach inwestycji przewidziano wykonanie m.in. prac polegających na przebudowie układu torowego i podtorza, celem dostosowania geometrii układu torowego do prowadzenia ruchu pociągów pasażerskich z prędkością 200 km/h, a pociągów towarowych z prędkością 160 km/h a także przebudowie przejazdów kolejowo-drogowych, przepustów kolejowych i drogowych, urządzeń srk, sieci elektroenergetycznych, trakcyjnych, stacji transformatorowych, sieci kablowej światłowodowej, sieci infrastruktury technicznej oraz budowie ekranów akustycznych.

- Na trasie przebudowanych zostanie 5 stacji: Szymbory, Jabłoń Kościelna, Racibory, Zdrody Nowe, Łapy Osse. Będą to stacje nowoczesne, wyposażone w wiaty peronowe, oświetlenie, elementy małej architektury, tablice informacyjne, systemy oznakowania dotykowego zapewniające możliwość bezpiecznego wyjścia na perony. Pozwolenie przewiduje również demontaż istniejącego i budowę nowego wiaduktu w gminie Sokoły jak również prace dotyczące układu drogowego, który wchodzi w obszar kolejowy -  tłumaczył Wojewoda.

Decyzja o pozwoleniu na budowę jest podstawą do rozpoczęcia przez inwestora wszelkich robót budowlanych.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.