Papierosy ukryte pod podłogą

aktualizacja: 2020-07-30 08:47:19     nr wiadomości: 42988     przeczytano: 883     Ilość komentarzy komentarze: 0

Kolejny duży przemyt papierosów wykryliśmy na przejściu granicznym w Bobrownikach. Pracujący na przejściu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas prowadzonej kontroli wytypowali ciężarówkę na polskich numerach rejestracyjnych przewożącą płyty MDF. Pies służbowy Jona przeszukując naczepę ciężarówki wskazał funkcjonariuszom podejrzane miejsce, w którym jak się później okazało kierowca ukrył ponad 17 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Polak kierujący samochodem przyznał się do próby przemytu. Swoim czynem naraził skarb państwa na stratę blisko 400 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków. Kierowcy postawiono zarzuty dotyczące próby przemytu papierosów i  przesłuchano w charakterze podejrzanego. Za taki czyn grozi wysoka kara grzywny. 
To trzecie w krótkim czasie ujawnienie przemytu papierosów w Bobrownikach. W ciągu ostatniego tygodnia ujawniliśmy tam próbę przemytu 10 tys. paczek papierosów w transporcie węgla do grilla oraz 16,5 tys. paczek w transporcie desek. - 
Radosław Hancewicz Rzecznik prasowy podlaskiej KAS

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.