Granica polsko-litewska

aktualizacja: 2020-06-12 18:06:19     nr wiadomości: 42624     przeczytano: 743     Ilość komentarzy komentarze: 0

12 czerwca od godz. 9.00 została otwarta granica polsko-litewska. Poinformowali o tym premier Mateusz Morawiecki i premier Litwy Saulius Skvernelis na przejściu granicznym Budzisko-Kalvarija. Szefowie rządów wzięli udział w symbolicznej uroczystości otwarcia granicy zamkniętej z uwagi na pandemię COVID-19.

- Wracamy do współpracy na wielu polach. Współpraca to wymiana handlowa, gospodarcza i kulturalna. To także ruch turystyczny – mówił premier Mateusz Morawiecki. Pogratulował również Litwie skutecznego sposobu zarządzania w trudnym czasie pandemii.

Wspólne inwestycje infrastrukturalne

Premier Morawiecki poinformował także o planowanych wspólnych inwestycjach z Litwą.  Dodał, że Via Baltica, Rail Baltica będą wzmacniać potencjał współpracy polsko-litewskiej.

Wierzę, że przed narodem litewskim i przed Polską przy naszej współpracy jest wspaniała przyszłość i wspaniałe perspektywy w UE – podsumował Prezes Rady Ministrów.

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywraca pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Od tego momentu służby obecne na granicy będą prowadziły kontrole wyrywkowo. Dokładnie tak, jak to się odbywało przed pandemią koronawirusa i wprowadzeniem obostrzeń granicznych w Polsce.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.