Koniec OFE

aktualizacja: 2019-11-07 08:19:57     nr wiadomości: 40659     przeczytano: 4531     Ilość komentarzy komentarze: 6

Rząd przyjął projekt ustawy, która ma rozwiązać OFE.

Zgromadzone tam pieniądze zostaną przeniesione na indywidualne konta emerytalne członków OFE. Od tej operacji rząd pobierze 15 proc. prowizji. Bez prowizji pieniądze można będzie przenieść do ZUS.

 

Najważniejsze rozwiązania:

  • Opcją domyślną dla członków OFE będą Indywidualne Konta Emerytalne – w tym przypadku od środków zgromadzonych w OFE zostanie pobrana 15 proc. opłata przekształceniowa. Środki zgromadzone na IKE będą w całości prywatne i dziedziczone. Będzie je można wypłacić jednorazowo lub w ratach, bez podatku po osiągnięciu wieku emerytalnego, zgodnie z pierwotnymi celami reformy z 1999 r.
  • Alternatywą dla tej opcji będzie przekazanie środków do ZUS, wtedy nie zostanie od nich pobrana opłata przekształceniowa, ale pieniądze nie będą dziedziczone.
  • Opłata jest „elementem sprawiedliwości”, bo emerytury wypłacane przez ZUS są opodatkowane, a pieniądze wypłacane z IKE po osiągnięciu wieku emerytalnego – nie. Bez opłaty przekształceniowej środki z IKE byłyby uprzywilejowane.
  • Członek OFE będzie mógł złożyć deklarację o przeniesieniu środków do ZUS. Niezłożenie deklaracji oznacza wybór opcji domyślnej z IKE.
  • Powszechne Towarzystwa Emerytalne (PTE) – zarządzające OFE – przekształcą się w Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI). OFE staną się Specjalistycznymi Funduszami Inwestycyjnymi Otwartymi (SFIO), które będą zarządzane przez TFI. SFIO będą zarządzać przyszłymi IKE.

i cyk ukradniemy wam 15% bo to przywilej mieć pieniądze. A nam ich brakuje bo my nie pracujemy a bierzemy z waszych na różne samolociki, obiadziki itd./
Napisał: Joachim dodano: 2019-11-07 08:24:49

Złodzieje
Napisał: Krzych dodano: 2019-11-07 08:40:02

oooo przecię PO okradło OFFEE, taka była wileka chryja
Napisał: karol dodano: 2019-11-07 10:26:19

Złodzieje takie same jak PO. Teraz znów musisz sam złożyć deklarację, że chcesz do Zusu bo jak nie to z automatu zaje.... ci kase ( 15% ). Teraz ci co glosowali na Pis niech zobaczą co się będzie dziać. Przed wyborami szczycili się brakiem deficytu.Dwa tyg. po wyborach mówią, że jednak 5 miliardów zabraknie. Kłamcy. Teraz od 1 stycznia dopiero bedzie sajgon z podwyżkami. Najpierw prąd a potem się potoczy karuzela. Złodzieje umieją tylko ogłupiać ludzi!!!!!!
Napisał: GwO dodano: 2019-11-07 10:56:39

Banda zlodziei nic ujac nic dodac.
Napisał: Jaki dodano: 2019-11-07 18:00:11

Jedni ogłupiają, a głupi dobrowolnie dali się ogłupić. PiS osiągnął zamierzony cel. Może "baranki" w końcu załapią o co chodzi, ale czy "baranki" używają mózgów? Niedługo zaczną narzekać, ale będzie już za póżno, nie: już jest za póżno!!! Państwo posłowie śmieją się z tak głupiego i naiwnego społeczeństwa.
Napisał: Awdotia dodano: 2019-11-07 18:51:31

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.