Inauguracja Roku Sportowego

aktualizacja: 2019-10-24 10:29:25     nr wiadomości: 40545     przeczytano: 11424     Ilość komentarzy komentarze: 2

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Grajewskiego

W dniu 23 października 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Grajewie odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Grajewskiego połączone z inauguracją roku sportowego 2019/2020, które poprowadził p. Adam Cudny.

Puchary, dyplomy oraz upominki najlepszym sportowcom wręczali Poseł na Sejm RP, Prezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Kazimierz Gwiazdowski, Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Tomasz Cebeliński oraz zastępca Burmistrza Miasta Grajewo Maciej Bednarko.

Współzawodnictwo sportowe w powiecie grajewskim prowadzone było na szczeblu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt, chłopców i łącznej. Do klasyfikacji końcowej doliczone zostały punkty zdobyte we współzawodnictwie wojewódzkim.

W roku szkolnym 2018/2019 we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych startowało 14 szkół, program obejmował 12 dyscyplin sportowych. W ramach realizacji w klasyfikacji Szkół Podstawowych I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Grajewie.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej najlepsze I miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie  (obecnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie).

We współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył Zespół Szkół nr 1 w Grajewie.

Podczas uroczystości wspomniano też o sukcesach uczniów z Zespołu Szkól nr 1 w Grajwie, którzy w dniach 7- 10 października 2019 r. wzięli udział w  XLII ogólnopolskim finale zawodów sportowo-obronnych "Sprawni jak żołnierze" w Bornym Sulinowie. Po dwudniowych zmaganiach i rozegraniu pięciu konkurencji drużyna chłopców zajęła V miejsce, zaś dziewczęta zdeklasowały pozostałe uczestniczki i z przewagą 8 punktów sięgnęły po tytuł Mistrzyń Polski.

Ponadto nagrodzono uczniów z I LO, którzy osiągnęli złote medale w dziedzinach: unihokej, zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze”, bieg na orientację, aerobik rekreacyjny oraz w kategoriach indywidualnych:

Martyna Efir – indywidualna mistrzyni województwa podlaskiego w Biegu na Orientację,
Piotr Łajewski – indywidualny mistrz woj. podlaskiego w Biegu na Orientację,
Ewelina Świderska – indywidualna mistrzyni woj. podlaskiego w strzelaniu z karabinka Kpn-10.

Na zakończenie zwycięzcom za wysokie wyniki, dyrektorom szkół za udzielone wsparcie przy organizacji imprez sportowych, nauczycielom i uczniom – za aktywny udział w rywalizacji szkół powiatu grajewskiego jeszcze raz podziękowali i pogratulowali, życząc kolejnych sukcesów w dalszej pracy, jak również w życiu osobistym - poseł na Sejm RP oraz Starosta Grajewski.

 

Ogromne gratulacje dla Tomka Kindeusza, to on jest ojcem sukcesów sportowych w I LO w Grajewie. Dziękuję i życzę Tobie cierpliwości.
Napisał: koleżanka dodano: 2019-10-24 17:43:18

Do Panów,: marynarka może być rozpięta tylko, gdy mężczyzna siedzi, wstając powinien ją zapiąć, )./
Napisał: obserwator dodano: 2019-10-24 19:02:24

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.