11 listopada 2014

aktualizacja: 2014-11-12 23:08:13     nr wiadomości: 23534     przeczytano: 5938     Ilość komentarzy komentarze: 3

 

Z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada 2014 r. delegacje reprezentujące m.in. władze miasta, gminy, powiatu, kombatantów, szkoły, przedszkola, zakłady pracy, służby mundurowe złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości w Grajewie.

Uroczystości patriotyczne rozpoczęto tradycyjnie - przemarszem pocztów sztandarowych, orkiestry OSP z kapelmistrzem Ryszardem Jasionowskim na czele, delegacji organizacji i zakładów pracy do kościoła Trójcy Przenajświętszej, gdzie odbyła się msza w intencji Ojczyzny. Mszę celebrował ksiądz proboszcz dr Czesław Oleksy.

Po mszy uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod Krzyżem Solidarności. Następnie udali się pod Pomnik Niepodległości. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem odprowadzono delegacje pod Miejski Dom Kultury. Tego dnia złożono też kwiaty w innych miejscach pamięci na terenie Grajewa.

 
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości w Parku Wolności przy ul. Strażackiej w Grajewie odbyła się uroczystość posadzenia „Dębu Wolności”. Natomiast wieczorem w Miejskim Domu Kultury w Grajewie można było wysłuchać koncertu chóru miejskiego oraz podziwiać laureatów I Powiatowego Konkursu Poezji Patriotycznej.

 
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Grajewska Izba Historyczna już 8 listopada zorganizowała kolejne spotkanie z historią, połączone z 5. rocznicą jej funkcjonowania.fot. grajewo.pl

Tyle delegacji było z kwiatami w tym roku- coś mi śmierdzi wyborami... W końcu trzeba się pokazać...
Napisał: Marek dodano: 2014-11-14 12:34:16

Marek skoro jesteś śmierdzielem to innego powonienia czuc nie będziesz miał.
Napisał: patriota dodano: 2014-11-14 18:44:42

Nie bac taki madry bo marek pisze prawde to tylko pokaz przed wyborami
Napisał: obserwator dodano: 2014-11-15 20:27:53

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.