poniedziałek, 26 września 2022

Uwaga na SMSy

Uwazajcie prosze na smsy wyslane z PGE juz kolejny raz dostalam smsa ze mam niedoplate ( groszowe spr) i ze zostanie odlaczony prad jesli nie wplacw podanej kwoty. To jest OSZUSTWO. Nie dajcie sie nabrac. PGE nie wysyla takich informacji smsem.

Niech odcinają. Nie zapłacę. Cały teraz ten sektor energetyczny jest podejrzany. Przedtem węgiel poniżej 1000zł za tonę, teraz 3-4tysiące. To 4-5razy więcej. Pellet nie związany z węglem, a ceny 3-4tysiące. Wzrost 2 razy tyle. Sami już nie wiedzą ile brać. Ale to tak jest, jak nie dba się o Polską gospodarkę. Nawet, po co dają dla ludzi po 3tysiące za węgiel, jakby mogli tą kasę dać dla górnika. Niech wydobędzie więcej węgla, czy nawet zatrudnić więcej górników. Paradoks Polska węglem stoi, a nie ma węgla. Powiecie, że wina Unni. To nawet zainwestować w źródła odnawialne np. słomę. Co roku jest. Bela słomy poniżej 100zł. Nawet zakład niech to przerobi to będzie taniej. Obecne czasy pokazują tylko jedne stwierdzenie. Dbajmy o swoją gospodarkę, bo nikt nam nie pomoże. Jak my sami, sobie nie pomożemy.

Potwierdzam-też dostałam takiego smsa w ostatnich dniach.

A ja wczoraj az 2 tyle tylko ze z innego nr. Co za OSZUSCI. Ale karma wraca,to tylko kwestia czasu.

Do Franka. Proponuję zagłębić się w temat dlaczego i przez kogo my jako państwo bogate w złoża węgla musimy go obecnie importować o wiele droższy z odległych państw. I przypomnieć sobie jak jeszcze nie tak dawno do protestujących górników z decyzją poprzedniego rządu odważono się strzelać gumowymi kulami. Zalane szyby węglowe z zamkniętych kopalń i z tych obecnie czynnych ale bardzo głębokich pokładów jest coraz bardziej droższe. Po za tym obowiązują nas te długoletnie umowy kontraktowe których zerwanie to dodatkowe konsekwencje. A zwiększenie wydobycia to nie jest jak kliknięcie palcem, tu grozi palcem i konsekwencjami jak nakaz zamknięcia kopalni Turów przez UE i ich poroniony pakiet klimatyczny.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.