Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
abcd
Dodano: 2020-10-23 01:24:52
Otwarto: 2672

Radykalizacja naszego kraju ?

Szanowni Panstwo, czy zamiany/przemiany zachodzace w Polsce, ktorych od lat dokonuje PiS, sa sluszne i sprawiedliwe- czy moze jednak szkodliwe? Czy relacje Pis-kosciol w polityce - prowadza nasz kraj we właściwym kierunku ? Moim zdaniem PiS wraz kościołem buduje w Polsce silne państwo wyznaniowe, a co to oznacza w konsekwencji - smodzielnie myslace spoleczenstwo juz zdazylo sie przekonac. Prosze o opinie i zapraszam do dyskusji ludzi samodzielnie myslacych, natomist dziekuje z gory tym , ktorzy slepo popieraja jedyna i wlasciwa partie- czytaj PiS- i ideologie katolicka, poniewaz wiem ,ze tacy beda obrazac ! Z powazaniem
drRE
Dodano: 2020-10-23 08:50:
O lobbingu środowisk katolickich, by PiS zaostrzyło prawo aborcyjne wiadomo od dawna. Aborcja ze względu na poważne uszkodzenie, upośledzenie lub nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu płodu jest niezgodna z konstytucją. OK -tak uznał wczoraj "trybunał" -a teraz na prośbę tych samych posłów - powinna iść kolejna akcja -"Adopcja przez tych posłów /polityków/ dzieci z takich porodów...

Giżycko
Dodano: 2020-10-23 08:53:
Kto Tobie nakazuje chodzić do Kościoła, czy Meczetu? Wyjedź do Francji i mów głośno o prorokach, to będziesz miał ściętą głowę, jak nauczyciel historii. W Polsce możesz natomiast nawet krzyczeć o prorokach z różnych religii i nic Tobie nie grozi.

Ona
Dodano: 2020-10-23 09:10:
Młodzi już nie chodzą do kościoła, starzy umierają, kościół sam sobie podcina gałąź na której siedzi. Państwo powinno być świeckie, bo wiara i moralność to kwestia sumienia, a nie nakazów czy ustaw.

Anna
Dodano: 2020-10-23 09:53:
Mysle ,ze w Polsce nie da sie juz zbudowac silnego panstwa wyznaniowego.Im bardziej sie nam cos narzuca tym bardziej sie od tego odsuwamy.To nie znaczy ,ze przestalismy wierzyc w Boga , po prostu przestajemy wierzyc w kosciol.Najsilniej zwiazani bylismy z kosciolem gdy zyl Popieluszko ,gdy Polak byl papiezem.Obawiam sie ,ze to juz nie wróci.

elo
Dodano: 2020-10-23 10:47:
samodzielnie myślące społeczeństwo ? hehe dobre sobie

xyz
Dodano: 2020-10-23 11:41:
drRe masz całkowitą rację. Przed podejmowaniem tak drastycznych decyzji powinni chociaż przez parę miesięcy zostać zobowiązani do zajmowania się nowo narodzonymi nie mającymi szans na normalne życie. A może przeprowadzić na facetach, którzy głosowali za tą ustawą, eksperyment doświadczenia bólu, jaki odczuwają kobiety podczas porodu a następnie dać im do przytulenia "uszkodzone" dziecko, które będzie umierało w męczarniach na ich oczach. Może to zmusi ich do refleksji. Ponadto dotychczasowa ustawa nie zmuszała nikogo do dokonania aborcji. To kobiety, których to dotyczyło, mogły podejmować same w porozumieniu z najbliższymi, decyzję mającą wpływ na dalsze życie nie tylko ich, ale całych ich rodzin. Kościół popiera, bo widzi w tym zysk- chrzest- kasa, pogrzeb- kasa, nawet pomnik -kasa.

Karol
Dodano: 2020-10-23 11:55:
Dr RE A ta akcja adopcyjna to w ramach jakieś konkretnej logiki?

wtf
Dodano: 2020-10-23 14:12:
To znaczy, że jak ktoś Ci przyklaśnie to ok niech pisze, a jak nie to cichosza ???

Anna
Dodano: 2020-10-23 14:47:
Czy w słusznym kierunku? A jaką mamy alternatywę? Zobacz, co się dzieje na zachodzie. Aborcja i eutanazja dokonywana na "wybrakowanych" albo starych "osobnikach". Jeśli można zabić nienarodzonego z Zespołem Downa, to w zasadzie jaka różnica zabić już narodzonego z Zespołem Downa, albo z wadą twarzoczaszki, albo niewidomego, albo z chorą nogą, albo nie tej płci, co trzeba. Przecież już teraz są eutanazje na dzieciach, nawet wbrew woli rodziców. Wystarczy, że ktoś uzna, że jakość ich życia nie będzie wystarczająca.

Anna
Dodano: 2020-10-23 14:54:
Teraz powinna być mocno zwiększona pomoc Państwa dla osób niepełnosprawnych. Nikt nie zaprzecza, że teraz ta pomoc jest niewystarczająca. No ale przecież nie możemy przyjąć strategii - dopóki nie zorganizujemy super systemu wsparcia, to będziemy chorych zabijać.

Iarekmamalego
Dodano: 2020-10-23 15:19:
Teraz za zakupy placisz 2x tyle co kilka lat temu. Wiecej odpowiedzi nie potrzebujesz czy atualny rzad jest dla nas dobry. Gospodarka rozje..., caly narod sklocony, ani prezydent ani premier nie rzadzi panstwem, kolejki do lekarzy po kilka lat( tak bylo zanim nastal covid), morawiecki nawet dwa razy byl u nas w grajewie i mowil ze jedna z obietnic rzadu pisu jest odbudowa naszego dworca, kazdy kto jest zaprztjazniony z pisem a powinien zostac skazany i isc do wiezienia automatycznie sluch o sprawie zanika i jest niewinny. To nie jest wina poslow z pisu co siedza w rzadzie a iarka, ktory rozkazuje jak maja glosowac.

Ola
Dodano: 2020-10-23 15:20:
Konstytucja mówi o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To że ktoś jest chory nie pozbawia go tej ochrony.

Marek
Dodano: 2020-10-23 16:18:
PiS jako paria rządząca kończy sìę. Obecne w chaosie podejmowane kolejne skrajne decyzje, bez żadnych konsultacji sprawiają wrażenie jazdy bez trzymanki. Z nikim się nie liczą, zwłaszcza z ludźmi spoza tej partii. Przykład braku powołania Rzecznika Praw Obywatelskich i braku szacunku do jedynego kandydata. Moje obawy to nacjonalizm , a do tego my Polacy mamy ogromne predyspozycje.

AC
Dodano: 2020-10-23 20:55:
Państwo powinno być świeckie, państwa wyznaniowe źle kończą. To opinia papieża Franciszka.

Chora
Dodano: 2020-10-23 21:23:
Dlaczego kiedy caly świat walczy z pandemia w naszym kraju przepychane sa dziwne ustawy przez starszych panow ktorzy zrobia wszystko aby przypodobac sie dla kleru.pieniadze zamiast na walke z.pandemia ida na pomniki,telewizje,kler.Normalny szarak ma problem z dostaniem sie do lekarza,nie wspomne o zrobieniu testu.Diagnostyki nie ma w tym roku,a dane mówią ze ilosc nowotworow zmalala.Brak rejabilitacji.Prezes zamknal sie w domu,prezydent nie wiadomo gdzieno i Andruszkiewicz wlazl do nory i nawet nie rozlicza.Personel medyczny na wyczerpaniu!Dokad nas to zaprowadzi?

abcd
Dodano: 2020-10-23 21:24:
elo- czy np. świadome, samodzielnie i krytycznie myślące społeczeństwo - potrafisz sobie wyobrazic ? Jesli nie, to zacznij sie uczyc jezyka polskiego oraz przy okazji samodzielnego logicznego myslenia ! Zycze powodzenia i mniej kompromitacji. P.S. szkoda, ze w powyzszym temacie nie masz niestety kompletnie nic do powiedzenia !

K.
Dodano: 2020-10-23 21:38:
Dzieci powinne rodzic się zdrowe, ładne i uśmiechnięte. A jak nie to wyskrobać!

a
Dodano: 2020-10-23 21:43:
Anna- zacznij odrozniac zygote od istoty ludzkiej !

abcd
Dodano: 2020-10-23 22:28:
wtf- nie wiem co chesz wyrazic i osiagnac swoja wypowiedzia? Temat znasz, wiec prosze wyrazenie swojego zdania.

neutralna
Dodano: 2020-10-24 11:22:
w tym całym szumie zapomnieliśmy,ze istniały i istnieja tabletki antykoncepcyjne ..., dziewczyny, kobiety je brały w ukryciu przed chłopami.. a jak wpadły to konsekwencje były i sa widoczne.Załozeniem na swiecie był model rodziny 2+2, pozniej 2+1 oraz luxus zycia. Czemu od tego nikt nie zacznie rozbuchanego tematu.Wyłazi nauka o seksualizacji młodziutkich dzieci. łatwiej jest protestować ,wykrzykiwać i noscic napisy na skrawkach kartonu niż przyznać, ze czasy minione tak naprawdę stanowiły i stanowia podwaliny do tego ,że rodziły i rodza sie dzieci skaleczone przez tabletki. Dlaczego w odleglych czasach, nasze babcie, matki nie wydawały na świat ułomnych dzieci w przerazajacej liczebności? Jak to dowieść ?Siądz Czytelniku i zastanów się, gdzie tkwi przyczyna. To nie protest ani krzyk tu wazny, istotne są nasze postepowania i obawa,ze znów urodzę i nie poradze sobie w zyciu.Wygodnictwo i egoizm kosztuje, co widzimy i słyszymy.

Szymon
Dodano: 2020-10-24 11:37:
Ola podaj artykuł konstytucji, który o tym mówi. Od poczęcia???

Szymon
Dodano: 2020-10-24 15:58:
Neutralna. Nie wiem jakie tabletki przyjmujesz, ale mają on wpływ na myślenie. Porozmawiaj ze starszym pokoleniem. Wcześniak nie miał szans przeżycie. To samo dotyczy noworodków z wadami. To postęp w medycynie pozwolił przeżyć noworodkom, które wcześniej nie miały szans na przeżycie. PIS cofa nas do średniowiecza. Brak normalnej edukacji seksualnej, brak dostępu do środków antykoncepcyjnych, badań prenatalnych, in vitro, a teraz zakaz aborcji eugenicznej.

Ania
Dodano: 2020-10-24 16:00:
Do neutralna :dawno nie słyszałam tak niesamowitej bzdury.

abcd
Dodano: 2020-10-24 17:11:
Uprzejmie chcialbym zapytac sie tych, ktorzy bezwarunkowo popieraja ochrone zycia poczetego; czy kobieta, ktora po gwalcie zajdzie w ciaze- tez powinna urodzic? Jesli tak, to co powie potem swemu dziecku, ze zostal poczety w akcie "milosnym" ? Czy taka kobieta (z tak ogromnym oboiazeniem psychicznym) bedzie mogla normalnie zyc i funkcjonowac- o dziecku juz nie wspomne ?!

Ola
Dodano: 2020-10-24 17:41:
Szymon. 38, który mówi że nasza ojczyzna zapewnia Każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Przecież były prezes TK również przyznał słusznośc prawną dla tego wyroku. Miał tylko obiekcje co do składu orzekającego. To w końcu przestrzegamy konstytucji czy nie, bo ja już się gubię?

Em
Dodano: 2020-10-24 23:25:
Do neutralna: kalekie dzieci rodziły się odkąd świat istnieje. W czasach Sparty strącalo się je ze skał do morza. Wraz z rozwojem cywilizacji traktowano je nieco bardziej "humanitarnie", np. oddawano do przytułków, gdzie wegetowały przywiązane do lóżek. Czasem też pokazywano w cyrkach jako wybryki natury. W czasach naszych babć najczęściej chowano w domu za piecem i czekano aż same umrą.Czesto nikt o nich nie wiedział, bo ukrywano je ze wstydu przed sąsiadami.Wiec nie pleć bzdur o tabletkach, bo to szczyt ignorancji.

katolik
Dodano: 2020-10-25 08:51:
abcd- Jak wrzucasz jakis temat udajesz wielkiego administratora to nie blokuj komentarzy widac ze u ciebie tez jest C E N Z U R A.

katolik
Dodano: 2020-10-25 08:52:
abcd- Jak wrzucasz jakis temat udajesz wielkiego administratora to nie blokuj komentarzy widac ze u ciebie tez jest C E N Z U R A.

Szymon
Dodano: 2020-10-25 12:44:
Ola przyznasz, że w konstytucji nie ma zapisu, że od poczęcia? Tyle i tylko tyle.

a
Dodano: 2020-10-25 13:32:
Ola- zygota, to nie czlowiek- a- czlowiek to nie zygota ! Przerazajaca jest Twoja wiedza na temat zycia seksualnego.

Anna
Dodano: 2020-10-25 16:07:
Do a: Zygota JEST istotą ludzką. To nie słoń czy sosna, tylko człowiek na wczesnym etapie rozwoju.

Elka
Dodano: 2020-10-25 16:23:
Szymon! Wydaje mi sie, ze jestes wspanialym owocem braku normalnej edukacji seksualnej.

a
Dodano: 2020-10-25 21:26:
Anna- zygota jest czlowiekiem , jak larwa motylem,jak pestka w jablku jest jablonia a żolędz debem- czy potrzebujesz wiecej przykladow, zeby zrozumiec, ze zygota, czy embrion- to nie czlowiek !!

Jan102
Dodano: 2020-10-25 22:08:
Do -Anna, czy kurze jajo jest kura we wczesnym rozwoju?- a moze kogutem ? Zygota jest istota ludzka?- to chyba jakis absurd wpajany spoleczenstwu przez kler ! W szatana i egzorcymzy - tez wierzysz ? Jesli tak , to nie mam wiecej pytan. Nie trudno zauwazyc, ze niektorzy tutaj wypowiadajacy sie maja poglady sredniowieczne i wykazuja sie brakiem podstawowej wiedzy na temat zycia seksualnego i rozwoju(plodu) ludzkiego !

Elka
Dodano: 2020-10-25 23:01:
Jan 102,wydaje mi sie, ze jestes owocem, ktoremu mozg zatrzymal sie na poziomie zygoty.

wrocek
Dodano: 2020-10-26 03:14:
PIS wykorzystuje Kosciol do swoich celow a Kosciol w postaci biskupow i wiekszosci ksiedzy na to pozwala ba nawet czerpie z tego wymierne korzysci wiec nic dziwnego ze duza czesc polakow zaczyna uwazac kosciol za przybudowke partyjna PIS ....

Jan102
Dodano: 2020-10-26 12:09:
Elka- nie zwyklem obrazac, ale odpowiem w podobny sposob, ze jestes osoba,ktorej nie potrafi kompletnie myslec i dlatego obnazasz bezposrednio swoja glupote obrazajac. Zastanow sie nad sensem poronionych przez ciebie pier.olow - "mozg zatrzymal sie na poziomie zygoty", coz to za wyrazenie ? O stan twojego umyslu nie warto nawet pytac, poniewaz jest b. wyrazny! Czyzby kosciol i pis namacili tobie tak w glowce, ze nie wiesz sama co beredzisz w desperackiej ,krotkiej i nadwyraz glupiej wypowiedzi w ktorej brakuje argumentow do dyskusji.

a
Dodano: 2020-10-26 13:31:
Elka- kto przy normalnych zmyslach oklada innych obrazliwymi tesktami? Czy te prowokatorskie idiotyzmy w twojej wypowiedzi uznajesz za mocne argumenty w podjetej dyskusji? Zanim zaczniesz oceniac innych , zastanow sie nad tym na jakim poziomie rozwoju ty sie zatrzymalas i jaki jest stan twego umyslu ! Zacznij myslec i wypowiadaj sie na temat- nie prowokuj wypisujac obrazliwe, glupie teksty, ktore niczego maderego ani nowego do dyskusji nie wnosza ! Jezeli nie jestes w stanie obalic zadnej z naukowo dowiedzionych faktow, to lepiej nie wypowiadaj sie !

Elka
Dodano: 2020-10-26 18:50:
a-wyluzuj, gdyz nic maderego, ani nowego do tej dyskusji nie wniosles i dlugo jeszcze nie wniesiesz. Zygota.

3gr
Dodano: 2020-10-26 19:06:
To co się dzieje teraz w Polsce to nie wina polityków partii rządzącej ani wina prezydenta tylko wina tych wszystkich którzy na nich głosowali w wyborach parlamentarnych i prezydenckich nikt nie ma prawa ingerować w mój światopogląd to ja będę odpowiadał przed Bogiem na sądzie ostatecznym a nie żaden Kaczyński czy inny Duda

a
Dodano: 2020-10-26 22:30:
Elka- nie poowielaj moich wypowiedzi- porosze. Do dyskusji z toba nic nowego wniesc nie mozna, poniewaz , ty nie masz podstwawowej wiedzy na temat edukacji seksulanej, wiec jak tutaj z toba polemizowac.By moc pouczac i oceniac , nalezy poslugiwac sie w dyskusji argumentami, a nie glupimi odzwywkami ! Twoja wypowiedz to dziecinada i zenada w jednym !

Elka
Dodano: 2020-10-27 00:05:
a-blysnij jak jakas "wielkla" ludowa gwiazda ta twoja edukacja seksualna. Chetnie ciebie posluchamy w piatek na grajewskim targu.

a
Dodano: 2020-10-27 12:28:
Elka- pozostaje tobie modlitwa o uzdrowienie, ktora niestety procz plonnej nadziei nie daje pozytywnych skutkow .

Elka
Dodano: 2020-10-28 00:43:
a-twoja babcia mowila mi, ze jutro o godzinie 15.00 odmowi koronke do milosierdzia, aby zatrzymac powolny proces zwap**enia kory mozgowej. Natomiast ja oczekuje ciebie w piatek na targu z seksualnym wykladem.

a
Dodano: 2020-10-28 14:11:
Elka-ty od dawna masz takie objawy i widzenia ? Jesli tak to wspolczuje !

medyk
Dodano: 2020-10-28 15:51:
Elka, zmien lekarstwa, bo chyba te co bierzesz nie dzialaja i na dodatek wywoluja u Ciebie bardzo powazne skutki uboczne !

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: